Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s instalací Win

Ahoj všichni, cca před rokem jsem koupil notebook zn Lenovo je to B50-30. Byl dodán s instalovanými W8.1, teď mi spadly a stejně s 8 nejsem moc spokojen a proto bych chtěl nainstalovat W7 ultimate 64bit mám originál (tedy legál) instalačku zmíněných 7. Problém nastává s biosem notebooku má možnost bootování Legacy nebo UEFI first na mechaniku potřebuji přepnout na Legacy pak načítá z DVD mechaniky nicméně naběhne klasika loading windows fieles a pak spadne do modrý smrti chyba je někde v ACPI konfiguraci zkoušel jsem přepnout v biosu ale padá do modrý pořád. Poradte co ted? Bios byl už od výrobce flashován na nejnovější verzi ale bios má nástroj kdy umí vrátit změny biosu na původní nemyslím load optimal/default ale umí vrátit to flashnutí myslíte že by to mohlo pomoci?

Kde je chyba? Boot mode - legacy support, Boot priority - legacy first, secure boot - disabled, v boot menu nastavena jako první mechanika, podporuje i USB boot ale tam to taky padá do modrý se stejnou chybou zkoušel jsem přepínat i SATA mezi AHCI a IDE ale zadna pomoc

A bootujes co presne? Je ta instalacka vobec bootovatelna v legacy mode? (je to original alebo ju palil nejaky pako?)
Ked skusis Win7 64bit instalacku nabootovat v UEFi mode tak to dopadne jak?

Ked to pise ze je problem v ACPI, tak ten BIOS ma v sebe chybu a vyrobca na to sere, alebo existuje update na webe vyrobcu. Zasadne ale odporucam pouzivat Win ktory tam daval vyrobca, ptz s Win7 ti polovica veci nebude fungovat a na druhu polovicu nemas ovladace takze tiez nebude fungovat.