Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD umístěný v prostředí kde teplota klesá pod bod mrazu

Ahoj,

zálohuji své data na pevné disky. Bydlím v rodinném domě a mám obavy, že kdyby mě navštívil zloděj (nebo nedejbože požár), tak příjdu o zdrojová i záložní data. Umístil bych tedy jeden disk mimo dům do vedlejší budovy. Tam se ale netopí a teploty tam klesají pod bod mrazu. Je možné do takového prostředí umístit klasický pevný disk, aniž by to mělo na něj negativní vliv? Děkuji.
(do cloudu se mi 1TB ukládat nechce)

Čo je samozrejme blbosť... Treba si pozrieť špecifikáciu konkrétneho výrobcu a modelu hdd !
Bežne výrobcovia hdd uvádzajú optimálnu prevádzkovú teplotu hdd medzi +25 .. +50 st. Celzia. Iste nájdu sa ja také hdd, ktoré fungujú pri mínusových teplotách - nie je to bežné.

Ta pravá paranoia začne, až bude možno zálohovat lidské vědomí a pak ho nahrát na nový "hardware". :D
To pak bude:

Ráno se člověk probudí a zjistí, že mu jaksi nepasuje datum v kalendáři. Je tam skok o tři měsíce dopředu. Zeptá se přítelkyně co se děje.

ALE JENOM JSI SE VČERA ROSTŘELIL NA MOTORCE A JELIKOŽ ZÁLOHUJEŠ JENOM CO PŮL ROKU TAK SE NEDIV.

Tak nevadí a co motorka?

NA ŠROT.

Néééééééé. To byl veterán z roku 2015 na benzín! Spalovací motor s krásným zvukem. Tu už neseženu! Ty dnešní na články letí, ale potichu.:(

:D APRÍL. JSEM DO TEBE V NOCI NAHRÁLA STARŠÍ VERZI. POČKEJ SKOČIM PRO FLEŠKU A NAHRAJEME VČEREJŠÍ VERZI.

Já tě zabiju.

TO BOHUŽEL NENÍ MOŽNÉ. SE OBNOVÍM.

Tak tě vymažu. Všude.

:D