Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Eventlog: chyba 36888 Schannel

Protokol událostí mi periodicky vykazuje tuto chybu (bez bližšího popisu):

[23973-event1-png]

Mám vysledováno, že se tak děje při zapnutém Skype (ten jsem dnes poprvé zapnul teď, předtím záznam v logu není. Několikrát jsem Skype vypnul a zapnul - a jen se to kotilo..

Podle http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/a ll/tls-internal-error-10-schannel-36888-when-fetch ing/cd209a80-ed99-4992-8c2a-f3296a7cc568?auth=1 to vypadá, že to může opravit defaultní nastavení IE, je-li tam něco nestandardního. Ve Skype mám nastaveno blokování reklam, a to zákazem připojování na apps.skype.com (přidání mezi servery s omezeným přístupem).

Není-li Skype zapnutý, je klid, chyba 36888 se nekoná.

Mám to ignorovat? Technicky (TLS ??) tomu vůbec nerozumím, nechat si do Skype cpát reklamy (a kdoví co) ale nechci. Možná se jen bouří MS..

Díky za radu

Já to nastavené mít nebudu, to byl jen test, už jsem si načetl, že TLS by se mělo používat. Skype funguje normálně. Irituje mě akorát, že se plní eventlog chybami. Mohu to samozřejmě (to logování) zrušit, případně si toho nevšímat.

Kdybych měl používáni TLS odškrtnuté, to by znamenalo, že nefunguje ani https? Tedy bezpečné spojení s bankou, datovkou a podobně? Používám Firefox, ne MSIE, ale to je asi jedno.

-----
Mám dojem, že se mi MS mstí, že jsem ve W7 zarazil různé telemetrické manýry a zmínky systému o W10.

Má smysl zkusit tuhle volitelnou KB?

Aktualizace mám zakázány (kvůli agresivní MS politice ohledně W10), aktualizuji ručně.

Podle

This update provides support for Transport Layer Security (TLS) 1.1 and TLS 1.2 in Windows 7 Service Pack 1 (SP1) or Windows Server 2008 R2 SP1 for Remote Desktop Services (RDS).

se mi nezdá, že by to mělo zabrat. Skype a nějaká vzdálená správa PC (RDS) asi nemá moc společného.