Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem herní pc do 13tis

Zdravím. Nevíte jestli by se dal pořídit herní pc do 13 000Kč, který by zvládl GTA 5 a nějaké další nové hry (v budoucnu mafia 3) ? Případně z čeho by byl složen. Děkuji

• Já se sase zastanu rejpale pedrossa (respektivne jeho názoru), protoze do PC za bez mála 20 000 Intel narves, i kdyz jen muj nazor a zkusenost, ale v sestave v takové kategorii, bych AMD urcite neobsadil..kdyz si vezmu hry typu FAR3, uz i <intel i3 '4gen a vís' vs FX8350> delá skoro 8FPS rozdíl, coz je pro <CPU> opravdu uz moc..

• U far cry 3 ?, i3 6100 za "3 400Kc", ale vím, ze zde na poradne, je lepsí se radeji nezminovat..
• S <i3 6100> intel potesil, herní vykon nemá horsí jak <i5 2500K> kde o proti uvedenému i5 má dokonce i nahoru v single. Uz jen proto bych ho obsadlil radeji nez AMD FX.
(mensí oprava za víse napsané Z na místo S)

porad musíme vysvetlovat

• Ten <i3 6100> ma 4x threads kde ho windows vyuzije, nebo dokáze vyuzít stejne jak 4 jadro, kde kdyz podá vykon jako vzpomínany i5 2500k, mensí spotreba,lepsí "socket", tak na co kupovat drazsí i5, nebo AMD FX?
• Porád musíme vysvetlovat, to nevím co si mám pod tím prestavit..(hlavne to my, to je kdo?)

No a když je na prkně FX tak hra využije 8 jader.
Sakra i mobily dnes mají osmijádra. Když přijde i na jiné činosti než jsou jen hry tak to FX tumu blbému 2 jádru nakope zadek na 2x. Intel je totální idiot, když stále dokola dává na trh 2 jádra. Je konec roku 2015! Já měl 2 jádro před 6-7 lety. To se mám vracet do středověku nebo co.... tedy hurá zpádky na strom...

• Chtelo by to lépe pochopit technologii procesoru, nepocítaje, ze na základe je tvé CPU quad. (mozná jsi myslel 4 jádra/ moduly 8 srdcí), o cem se pak bavit..
O jaky slo procesor co jsi mel? Kolik mem threads?
• 8 srdcové CPUs pro mobilní OS zmíní, nebo tomu verí jen snad idio...(osobne v tom vidím jen lákadlo na hlupáky)

Po Presccotu nějaké (už si nepamatuji) 2 jádro od AMD, a výkon 2x tolik.
Jinak já se snažil vysvětlit, že už delší dobu jsou programy co využívají procesor tak jak je, např Sony Vegas. A to znamená, že I3 6100 bude mnohem pomalejší než FX 8300. Že nějaké staré hry jedou lépe (o 8FPS) tedy pokud se testuje v 1024x768 tak to jo to je rozdíl. Ale mi co hrajeme v fullHD tak nějak ten rozdíl necítíme. Howgh.

• Ono se cloveku, co si myslí, ze ma 8 jádrové CPU ( na míste by bylo kdyz uz spíse na míste pouzít vyraz 'modul') spatne vysvetluje.
• Tvé CPU je na 4 modulovém základe, kde kazdy modul ma 2 srdce = 4 modulovy/8 srdcovy.
• Proc staré hry? Podívej se na FarCry 4, Gta 5, Witcher 3, kde v bench. <i3 6100> nechá vetsinu FX za sebou. (O rozlisení 1024x se nikdo nebavil, to jsi vzal, nevím odkud)