Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tiskárna netiskne černou barvu, ostatní ano.

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu, jak vyřešit můj problém. Vlastním tiskárnu EPSON STYLUS PHOTO RX585 a již nějakou dobu nebyla používána (cca 3 roky).

Uvedl jsem tiskárnu do provozu, ale tiskla pouze 3 barvy ze 6. Koupil jsem tedy všech 6 nových cartrigí a podle návodu (na tento konkrétní typ) na youtube jsem celou tisknoucí hlavu vyčistil. Po opětovném sestavení tisknoucí hlavy se podařilo rozjet 5 barev, ale ne černou. Pro jistotu jsem tedy hlavu vyčistil ještě jednou, bohužel se stejným výsledkem.

Nechtěl bych se pouštět do drastičtějších postupů (např. odmočení tisknoucí hlavy od inkoustu apod. :-) ), pokud existuje ještě nějaká jiná možnost.

Napadá vás prosím něco ohledně tohoto problému?

Žiadne organické rozpúšťadlá, ani lieh, ani voda z dresu. Atrament zmení viskozitu, zdrcne sa.

Jedine destilovaná voda, namočiť trysky 12 - 24 hodín.

Ak sú zaschnuté kanáliky v tonere, máš smolu. Farbu vycucnúť ihlou a skúsiť destilovanou vodou vnútro toneru odmočiť.

Radšej si kup nejaký lacný repas cartridge za sumu 5€ + poštovné než byť zaplácaný po uši od farby bez 100% výsledku.

Atramentove tlaciarne pouzivaju v podstate dve technologie ako "vyplut" kvapku atramentu na papier.

InkJet pouziva na expanziu kvapky atramentu zahriatie atramentu na vysoku teplotu a nasledne "vyplutie".
Uz z principu vyplyva, ze trysky su aj chladene kvapalinou (atramentom) a bez pritomnosti urcitej farby sa znicia.

Ty vsak mas technologiu inu. Epsom pouiva Piezoelektrický jav na expadovanie kvapky.
Tam nema co "zhoret", len to moze byt "zasrane".

isopropanalkohol asi ne, skor destilka, ale mozno vecsia teplota (max 60) a trpezlivost.

P.S. uplne novu informaciu mam od kamarata. Za par korun ultrazvukova cisticka.

Nevidel som, neskusal som.
Momentalne nemam "zasrane" trisky, nemozem odskusat.

Mám problém, mám tiskárnu Canon Pixma 140 a noubuk Asus. Když tisknu tiskárna vytiskne pouze první někdy druhou a třetí stránku, potom ale tiskne věci které jsem tisknul minule! Několikrát jsem tiskárnu vypnul a opět zapnul, problém bohužel přetrvává! Poradími někdo? Předem moc děkuji.