Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bios na disku ?

Ahoj
potreboval bych nutne radu. na svem notebooku jsem instaloval win10 pomoci cd vypalene nainstalovane ovladace vsechno krasne jelo ,ale pak modra smrt(page fault in nonpaged area) a notas uz nenajede porad se restartuje snazi se najed a pak se mi jen objevi pocitac se nespustil spravne. nyni k te rade co potrebuji nebot se mi to stalo podruhe znova jsem preinstaloval disk naformatoval a zase to jelo ale po hodine zase modra smrt a uz zase nejede tak se chcu zeptat jelikoz na tom disku je asi cca 5 oddilu recovery system primarni a pak dalsi dva co absolutne netusim co je a konecne jsem se dostal k te me otazce kdyz ten disk vemu do jineho pc naformatuji zrusim vsechny oddily pojede mi ten notas nebot prej udajne nejsem machr byva novy bios na disku tak abych pak nemel drahe tezitko... diky vsem za radu

a to uz by mel byt problem ? nebo jen tento odil zachovat? nebo spise takhle myslim si nebot jsem na netu cetl ze ta chyba(page fault in nonpaged area) co se mi objeliva znamena neco v tom stylu ze pc se snazi pracovat s necim co uz tam neni nebo je nvm mel jsem tam 8,1 tak davam 10win cili si myslim ze by to ten format nekterych oddilu pomohl

pri najizdeni se mi objevi logo vyrobce v tomto pripade acer a pod nim dole se po chvily vyvali text ze probiha priprava automaticke opravy problikne okno a uz zase logo vyrobce a probiha diagnostika pocitace a pak uz zase jen modra obrazovka s nadpisem automaticka oprava
pocitac se nespustil spravne
pak mam jen dve moznosti restart nebo upresnit moznosti a tam toho je na vyber vice ale nic z toho nefunguje tak nvm zda to zkusit do tretice preinstalovat a doufam ze mi to vydrzi dele nez jen hodinu v provozu.

Já to pochopil jinak - že Win8.1 jedou v pohodě a Win10 blbnou. Nebo je to jinak?
Každopádně HW závadu lze vyloučit/potvrdit obnovením Win8 z Recovery. Když budou blbnout, je to HW závada, když pojedou, je problém ve Win10 (třeba se hádají ovladače, nebo nějaká aplikace,...).

... tedka jsem udelal obnoveni do tovarniho a stejne se mi nainstalovala 10tka coz nechapu ...

Z toho si nic nedělej, tohle taky nechápu ;-)
Jediné vysvětlení je to, že jsi něco udělal blbě, nebo jsi nespustil obnovení z Recovery. Protože není možné, aby se Recovery přepsalo z Win8 na Win10...

Ked ten notebook obnovis z toho recovery (mackanim spravnej klavesy, ak si to este uplne neposahal) tak to potom hadze tiez modru obrazovku? Ak ano mas nejaky problem s HW. Skus aspon RAM moduly po jednom ak mas dve, alebo aj vytiahnut a znovuzastrcit, apod.
(... alebo tam skus nainstalit ten windows co tam bol, Win8 instalacky su na webe MS, hladaj googlom slova Windows 8.1 media, a nainstaluj ci to potom pojde spravne)