Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zálohování na intertním HDD

Jak řešíte zálohování na interním disku?
Mám 2TB WD Red na zálohování systému, dokumentů atd.
Problém je, že tento disk je stále připojený a kdykoliv může na tomto disku poškodit data vir.
Je možné tento disk nějakým způsobem třeba odpojit, tak aníž abych musel lézt do skříně nebo používat nějakého manažera na zneviditeknění?
P.S. Externí mám taky, ale mě zajímá jak to udělat na HDD.

No tak si prostě ty viry do PC nestahuj a nebudeš se muset bát.
Pamatuj, že nejlepší antivirus = používat mozek. Klasických virů je dnes jen minimální množství, většinu nákaz tvoří adware/spyware, který si uživatel nainstaluje spolu s crackem, nebo při standardní instalaci některých free programů.

Jak píšu mám data zálohovaná i na externím disku.
Vím, že by na ten HDD pomohl šuplík, ale tohle řešení se mi moc nezamlouvá.
Antivirák mám, co stahuju taky vím, ještě se mi nestalo že by mě vir něco zlikvidoval, ale člověk nikdy neví.
Chtěl jsem jen vědět jestli není nějaká jiná vychytávka na odstavení disku z provozu, kamarád kdysi dávno za dřevních časů měl na napájení disku klasický páčkový vypínač, ale to je humpolácké řešení.:-)