Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem grafika notebook

dobrý den,

budeme s mým 10-ti letým synem pobývat několik měsíců mimo čr, z toho důvodu kupuji notebook a sbírám informace kde se dá...proto jste do mých sítí padl i vy :o))

já ho potřebuji na práci, sem tam skouknout trocha češtiny z dvd a syn nějaké hry/harry potter, fifa/

trochu se pletu a motám jaká grafická karta by tam měla být, na začátku naprostý amatér, nyní již vím že jsou k dispozici Intel® Graphics Media Accelerator (GMA) 950 a pak nVidia.

gma je prý na nic /potvrzujete to?/...a pak je nVidia 7300 7400 a 7600...jaký je rozdíl pro mě mezi posledními jmenovanými ?...76 už řadí notebook do kategorie finnčně dražší než chci obětovat.

pokud zvolím 7300 není srovnatelná s gma., kde tak nějak větší výběr konfigurací ?

omlouvám se za drzost, ale třeba budete mít čas mi trochu poradit.

díky Káča

GMA není zase až tak na nic. Nepojedou na tom nejnovější hry.
Kromě nVIDIA existuje ještě i ATI, které se do notebooku dává také.

Obecně by mělo u notebooků platit, čím novější grafika (vyšší číslo), tím výkonější.

Procesor - Intel Core 2 Duo 5200 (1.6 GHz, 1MB L2 Cache, 533MHz FSB)
Čipset - Intel® i945PM
Šasi - HP Imprint laminace (zvýšená odolnost proti poškrábání)
Operační paměť - 1024MB DDR2 667MHz FSB (2 DIMM)
Pevný disk - 120GB 5400ot/min SATA
Display - 15.4"WXGA high definition BrightView (1280x800)
Grafika - NVIDIA GeForce Go 7400 s 128MB
Optická mechanika - DVD+/-RW SuperMulti
Čtečka - 5-in-1
Web kamera
Porty - 1 express card/54, 3x USB 2.0, 1394, IR pouze pro dálkové ovládání, RJ-45, RJ-11,2x výstup pro sluchátka s 1x SPDIF, S-Video výstup, VGA výstup, mikrofon integrovaný
Komunikace - 56K modem, 20/100 LAN, 802.11 a/b/g Intel MOW, Bluetooth
Baterie - 6-buňková baterie
Operační systém - XP Media Center Edition 2005 s aktualizací Rollup 2
Rozměry a hmotnost - 35.7 x 25.7 x 2.54min/4.3max; 2.65kg
Ostatní SW výbava - MS Works
Ostatní HW vybava - Dálkové ovládání Remote Cancun II
Napájení - 90W zdroj
Záruka - 2 roky