Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 na jednom HDD Windows 10 na druhém HDD

Ahoj,

mám ve stolím pc na jednom disku nainstalován Windows 7 a na druhém fyzickém disku Windows 10. Při startu si z menu bootování vyberu, který zrovna spustit. Akorát když chci spustit w7, a byl předtím spuštěný w10, tak ten chce vždycky kontrolovat disky na chyby. Dá se to nějak ošetřit, kromě toho, že bych odpojoval disky fyzicky? Aby systémy na sebe "neviděli".

A ked restartujes len W7 (bez spustania W10) tak nechce?
Je mozne ze je ten filesystem poskodeny vzdy a nezmaze si to dirty flag, to by potom chcelo spustit kontrolu chyb pod win (chkdsk pismeno: /f)

Spusanie osobitne je mozne, ale to by chcelo aj tak nainstalit a vyberat si OS napr. pomocou bootmenu biosu. Ked nechces aby na seba videli tak zrus pismeno v sprave diskov alebo v spravci zariadeni ten W7 disk zakaz.

Idealne je vo W7 aj vo W10 vypnut defragmentaciu (pravy klik na disk - nastroje - defragmentacia - tam je plan defragmentacie, uplne vypnut). To by aj mohlo stacit aby to furt nerozosieral. A druha vec je v tych W10 si deaktivuj fast start (v ovl.panely-energia, nalavo klik na akcie tlacitok, a potom klik na umoznit editaciu neaktivnych nastaveni (pyta admin heslo) a dole je "rychle spusteni", deaktivuj. Zmysel je v tom aby vo W10 vypnutie bolo skutocne vypnutie a ne microsoft sleep ojeby, aby dozapisoval vsetky diskove cache