Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna všeho vs grafiky.

Zdravím, řeším teď dilema. V zimě budu měnit něco v PC, ale jde o to, co budu měnit. Buď všechen HW krom grafiky nebo pouze grafiku. Nejde mi o nějaký supr nárůst výkon nebo tak, spíš být připraven zase trochu na budoucnost. Plánoval jsem to spíš tak, že bych vyměnil procesor i7-4790 za i7-6700K a k tomu prostě celkově přešel z platformy Z97 na platformu Z170. Ale musel bych pak vydržet se svou současnou grafikou asi až na úplně nové grafiky na novém výrobním procesu. Nebo zůstanu u platformy Z97 a koupím si nějakou lepší grafiku (Fury/980ti). Co myslíte, mám spíše přejít a novější platformu nebo změnit gtafiku? Děkuji za rady.

docela bych váhal, jestli bych dal těch nějakých 20 tisíc za grafiku (980ti) s vědomím že pojedu na haswellu a také že někdy v Q3 2016 mají vyjít nové generace grafických karet. pokud bychom se tady bavili o grafice do 10 tisíc, asi nemá cenu řešit, ale přeci jen tady se bavíme o úplné cenové špičce. jakou máš grafiku teď? pokud ti jde opravdu jen o proces a grafiku a chceš být trochu připraven do budoucna, je vždy lepší mít v první fázi dobrý procesor, který ti klidně vydrží i 5 let, ne-li více. grafiku budeš určitě točit rychleji.

Pardon zapomněl jsem uvést, nyní mám R9 390x, ale je taková celkem hlučná a docela topí. Zdroj mám CoolerMaster V650 SM. Já právě hodně váhám, chtěl jsem ještě to nějak doklepat na 390x než vyjdou nové grafiky a prostě připravit si zbytek sestavy, tzn. i7-6700K, kde bych rád taktoval, což s 4790 nejde :/. K tomu nějaká ASUS nebo MSI slušná MB kolem 5000-6000,-Kč. K tomu nějaké DDR4 paměti. Zdroj jsem přemýšlel nad Evga Supernova 750W. A i novou case jsem chtěl bílou, protože se snažím mít vše v bílem :D. Kdybych to takto udělal, tak si nechám tu 390x a prodám zbytek sestavy s nějakou svou starší grafickou kartou, což by taky mohlo něco střelit, protože bych prodával vlastně:-- CPU: i7-4790, MB: MSI Z97 Gaming 3, PSU: CoolerMaster V650 SM, RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 8GB, Case: CoolerMaster Dominator V3, GK asi: Sapphire HD6950 2GB, chladič na CPU: CoolerMaster Hyper 212 evo. Takže asi vážně připravim půdu spíš pro lepší grafiku v budoucnu a vyměním zbytek sestavy.

Složité... no to záleží na tobě. Pokud zvládneš odšroubovat pár šroubku + postupovat podle návodu od výrobce chladiče.
Bavím se ale o špatném nedostatečném a hlučném stock chladiči, kde výměnou za kvalitní klesnou teploty, hluk i spotřeba. Chtělo by to uvést jakou konkrétně máš R9 390X.

Bud bych to nechal jak je a pravdepodobne vymenil chladic na 390X, kdyz je tak hlucny. Nicmene menil jsem chladic kdysi u GF570 a byl to docela voprus, musim rict, ze podruhe bych do vymeny chladice uz nesel, neni problem vymena vetracku, respektive toho masivu na kterem je vetrak, ale lepeni pasivu na pameti, alespon u te GF570 z nvidiackeho urvaneho chlazeni za Accelero. Samozrejme zvladnout se to da, ale je to hrani na cely den.

Takze bych spis volil druhou moznost, prodal bych 390X a koupil misto ni Fury. (980Ti se soucasnou NVidiackou neschopnosti ohledne DX12 bych nebral, to si radeji opravdu pockat na novou generaci NVidiackych karet pristi rok.)

Dobře, tak děkuji za rady :). Tak grafiku měnit nebudu teda a asi ani to chlazení, prostě budu hrát se sluchátkama a tím vyřeším ten občas nadměrný hluk a tedy zbytek PC prostě budu měnit pomaleji než jsem myslel. Třeba ten zdroj si koupím a skříň a zbytek sestavy nechám na příští rok. Díky

Urcite jsi si jist, ze tak moc rve ta grafika? Nemuze to treba delat spis zdroj? Jakou mas skrin, nemas spatne vetrani a neprehriva se ti to tam, nasledkem cehoz se zrychluji vetraky aby to uchladily a tim je hluk vyssi?

Zdroj bych vzal nejaky drazsi Seasonic, jsou to vyborne a tiche zdroje, ale opravdu nejaky drazsi, staci i 550W, pokud netaktujes a neplanujes SLI/CROSSFIRE.

http://www.czc.cz/seasonic-s12g-550-550w/145290/pr odukt

http://www.czc.cz/seasonic-ssr-550rm-550w/115467/p rodukt

Popravdě nevím. Ta grafika normálně bývá v pohodě a najednou začně chvíli řvát a pak je zas v pohodě. Nechal jsem auto otáčky a občas hrozně se rychle začnou točit větráčky a během pár vtěřin o nich zas nevím. Nechtěl jsem to moc řešit, ale v case mám dobrý průvan, bych řekl. Ostatní součástky jsou chladné a zdaleka se nepřehřívají. Možná je problém v samotné kartě, ale kvůli tomuhle nechci podstupovat další martirium s reklamací. Do zdroje se nebojím dát klidně i hodně vysokou částku, abych měl jistotu, že bude kvalitní. Ale slyšel jsem hodně pochvalných recenzí na Evga Supernova 750w, tak jsem do něho chtěl jít, pochopitelně jsem si vědom, že seasonic jsou kvalitní zdroje, ale zatím jsem je nezvažoval. Takže myslíte, raději nějaký kvalitní 750w seasonic nebo ta evga bude dostačijící? Neplánuji Crossfire ani SLI v budoucnu, jednou jsem to zkoušel a byly s tím jen starosti.

Za me jedine Seasonic, klidne i ten od jezka. Mohou byt pochvalne recenze na EVGA, byly i na Enermax a presto smejd odesel, Seasonicy, co jsem kdy osazoval, tak do jednoho drzi dlouha leta, takze presto, ze EVGA muze byt taky skvely, ja uz proste jen Seasonic.

Ta pochvalná recenze byla nejspíše "tajně" od prodejce, jelikož se toho šrotu chtěl všemožně zbavit.
Pokud jak říkáš:

Do zdroje se nebojím dát klidně i hodně vysokou částku, abych měl jistotu, že bude kvalitní.

Tak ber jedině SEASON. Nic lepšího vzít nemůžeš a řekne ti to každý normální člověk.. :-)

Platis za 7 letou zaruku, musis sam vedet, jestli to pro tebe ma smysl, jinak urcite vyborny. 650W bohate staci, cokoli nad je jen na SLI/CROSSFIRE, takze pokud nebudes osazovat 2 grfiky, tak nevidim duvod pro pouziti silnejsiho zdroje.