Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafická karta

Dobrý den, chci si pořídit novou grafickou kartu http://www.czc.cz/msi-gtx-970-gaming-4g/160231/pro dukt má sestava je Zdroj:Seasonic 500W SS500ET Bronze, ZK:Asus P8Z68-V LX, CPU:i5 2500K přetaktovaný na 4GHz, GPU:MSI GTX 560 1GB 256bit sběrnice, 16 GB RAM, SSD:Crucial 256GB, HDD:Seagate 1TB.
Muj dotaz je jestli to utáhne zdroj a jestli bude grafická karta s tímto hardwarem plně využitá. Děkuji za odpovědi.

Ono pokud chce NVidii, tak bud tuto nebo radeji GF980. Ale souhlas, dneska je opravdu lepsi kupovat grafiky od AMD, NVidia opravdu soucasnou generaci grafik tragicky nezvladla. Je to skoda, protoze ovladace na linux ma NVidia o hodne lepsi, jenze proste s tema grafikama co delaji, radeji koupim neco od AMD, ikdyz je linux pro me prioritni. Pokud bych byl jen na Windows, tak neni vubec o cem premyslet.

• Koupit 3.5Gb nebo 4Gb az takovy rozdíl není, reálne moc her, "textury" nad 4Gb v <FHD> ani nevyuzije, pak nasleduje vykon GPU a jeho spotreba, kdo rekne spotreba, rekne teplota.
• K <i5 2500K + Gtx970>, muze jít o zajímavou volbu, s dostacujícím vykonem na kazdou dostupnou hru, pritom s akceptovatelnou spotrebou, nemusí kupovat novy zdroj.
• Z prechodu z GTX560 na GTX970, rozdíl vykonu bude víc jak viditelny /+ 35-40% vykonu, 3x vetsí pamet
PS: DX12 se tyká jen Windows 10, nak se rychle zapomelo na <DX11.x>, ktery mel v podstate delat to samé co DX12, alespon v otázce vyuzití CPU, nepocítaje ze "ZADNA HRA DX12" neexistuje a silne pochybuji, ze takové hry DX12 "ONLY" vycházet ani nebudou.

Ale budou. Zrovna taková hra pouze directx 12 bude v únoru

• A o jakou hru jde presne?
Neverím, ze urcité devloperské studio je tak stupidní a dojde o prodej licence na Windows 8.1, 7, Vista.
Strategie a podíl na trhu je velmi dulezity, urcité studio by bylo hodne hloupé, ono i ten SW na kterym vyvíjí, není zrovna levny.

Deus ex manking divided bude mít test na directx 11, pouze test, jinak hra poběží jen na directx 12. Directx 12 se chytne, tak jako se chytla directx 11 a directx 9.0.
Nebo jestli hry na directx 11 nehraješ a grafika se ti nelíbí. Na vulkan si počkáme pěkně dlouho. Prostě hry budou prvně na directx12 než na vulkan.

• Stale jsi neuvedl, ktera hra bude jen DX12 only.. dokonce i Ashes of the Singularity je na <DX11> a na <DX12> pojede jen "nativne" (ale radeji necham na overeni, doposud jsem nemel moznost otestovani) Deus ex manking divided pojede také na DX 11 s podporou DX12.
• Pouzivani DX12 neni podminkou. (silne mi to primomina kdyz vysel DX10, spusta lidi mlelo to samé, dnes je to kazdému jedno)