Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítačová zostava

Dobrý deň, mohol by mi tu nejaký odborník poradiť zostavu pre mladšieho syna do rozpočtu 250-300€, rád by si zahral staršie hry, a pozeral video v Full HD ak je možne 60 snímok za sekundu. Zostavu asi bez grafickej karte, nemám na to rozpočet, ale čo som pozeral tak nejaký procesor od AMD čo sú Kaveri, čo som čítal tak majú lepšiu procesorovú grafiku ako Intel. Ďakujem
Jozef Kraus.

jen jeden RAM modul, jo?

áno na kancelár stačí, frekvencia treba pre Kaveri inak ten procesor "dusíš" v Dual Channelu na 4GB RAM 2x2 nemáš žiadny na predaj na czc.cz len jeden čo som dal na tej frekvencií.

2) cpeš tam přeznačený HDD

preklik, opravené.

3) tazatel má trochu více peněz, než 7 366,-

270€= 7 326,18 CZK

1) http://www.czc.cz/operacni-pameti/produkty#q-c-3-p roducer=s9squ2cdnpudpjafst1s4h79uf8&q-c-1-f_943586 70=s2%20x%202GB&q-c-2-f_2027450=sDDR3&q-c-0-condit ionSticker=sNEW
Je jich tam víc. Ta frekvence není až tak důležitá, když tam bude mít dedikovanou GPU.

3) psal 300€
Navíc tu byly návrhy, ve kterých se tam při tomto rozpočtu vešla právě i dedikovaná GPU. Pak by nebyl problém ani s těma RAM.

Tudíž nemyslím, že toto řešení je právě to nejvhodnější..

Je přece jedno, co žádal. Ale právě "žádal", protože se v tom asi moc nevyzná. Takže pokud nemá nějaké zvláštní citové pouto výhradně ke Kaveri, měl by si nechat poradit.
A více těchto sestav už je v tomto vlákně několikrát postnuto. A jsou to sestavy, ve kterých je i GPU a přesto se to vešlo do rozpočtu. Což je mnohem lepší, než sestava bez GPU!

Já to chápu zas tak, že pokud chce člověk upgradovat, musí počítat s tím, že ho to bude něco stát. Takže v budoucnu by s případnou GPU musel vyměnit i zdroj.
Ale momentálně je podle mě lepší tam dát co nejsilnější GPU (kvůli výkonu), kterou mu utáhne i ten 350W zdroj. A ne tam mít 500W zdroj, který mu momentálně bude k ničemu.

Jelikož psal..

, nemám na to rozpočet,