Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD začal hlasitěji "hrabat"

Zdravím,
Poslední zhruba týden, začínám pozorovat u HDD mnohem hlasitější "hrabání". Např. když hraji hru, která je uložená na tom disku tak to hlasitě "hrabe" po celou dobu hraní. Když hru předělám na druhý HDD na kterém mam windows tak je to v pohodě. Hrabe taky, ale né tak příšerně nahlas prostě normálně.
Je to znak, že disk jde do kytek a mám ho rychle vyměnit za jiný, abych neztratil data až odejde úplně ? Nebo to dělá něco jiného? ... Připevněný ho mám dobře to problém není. Projížděl jsem to tím programem na odhalení těch problémů na HDD a nic to nenašlo vše v pohodě.

Stáří bohužel nevím, mám ho od známého, který předělával svůj PC. Tak kdo ví jak dlouho ho měl. Já ho mám tak 7 měsíců.
Podle programu mi to hodiny práce disku ukazuje takto:
Ten co dělá problémy je ten druhý(320gb) ten první je můj původní má teda naběháno mnohem víc a dobrý.

02P