Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - padá audiodg.exe

Zdar,
spis se chci jenom zeptat, zda to tu dela jeste nekomu nebo mam zase smulu jen ja.

Pri prehravani zvuku obcas prestane reagovat audiodg.exe, to je proces ktery je zodpovedny za prehravani zvuku. Takze zvuk prestane jit a musim do spravce uloh, shodit ho nebo chvili pockat az se sam odstreli a potom hraje zvuk zase dal.

Nekdo na netu radil snizit kvalitu prehravani zvuku na tu nejnizsi, ale dneska to stejne zase znovu spadlo. Co jsem cetl, tak nejsem sam komu to dela, ale Realtek ma posledni ovladace z 25/6 a zadny dalsi update nevydal a MS taky dela ze se ho to netyka a zadny hotfix na to neni.

Chci se jen zeptat, jestli tu nekdo ma Windows 10 a Realtek HD Audio a jestli mu to dela taky?

Čaute,

mám úplně stejný problém... v jednu chvíli nejde zvuk ani videa na youtube a to z ničeho nic.
např. hraji hru a zvuk se vypne :) jakmile ukončím proces audiodg.exe tak se vše na chvíli spraví.
Zatím jsem dlouhodobé řešení nenašel než to vždy shodit přes správce procesů. Budu rád za radu :)

měl sem s ním jenom takový problém, že při přehrávání vytěžoval CPU trochu, což je normální, ale po ukončení třeba přehrávače pořád běžel a vytěžoval 5-10% CPU a to se má spouštět jenom když přehrává zvuk, takže jsem si hodně hrál s ovladači a pak se to spravilo, zkoušel jsem ze stránek výrobce desky a potom z realtek.com (které jsou stejné jenom skin se dá podle výrobce desky).

díval jsem se na realtek.com a ty jsou tedy hodně prastaré, já mám z 8.3.2016