Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výborný mobil pro lidi se slabším zrakem

Před pár dny jsem babičce pořídil tohle: http://www.computershop.cz/eshop/default.asp?cls=st oitems&catalog=scategory&fulltext=motofone
Tenhle telefon je jedno z prvních zařízení, které používá tzv. "elektronický inkoust" (podobně jako například Sony Reader) - viz E_Ink
Displej je opravdu geniální. Perfektně čitelný ze všech úhlů, i na přímém slunci, úplně jako papír. To se musí vidět.
Navíc má obrovské znaky, při ovládání uživatele naviguje českým hlasem přes vestavěný reproduktor (myslím, že umí i slovensky) - má jen přednahrané hlášky, nemá řečový syntezátor, takže SMSky bohužel nepředčítá.
Má velmi jednoduché ovládání, velké klávesy a je krásně tenký. Údajně vydrží fungovat přes 20 dnů na jedno nabití.
A stojí jenom litr včetně DPH.
Řekl bych, že tenhle telefon udělá spoustě lidí skvělou službu.

O tomto telefonu jsem taky četl. Dokonce zvažuju, že bych také tento telefon koupil babičce. Myslim, že by jí bohatě stačil a vzhledem ke své ceně a vzhledu působí velmi moderně, než její nynější N 5110:-D. Tady jsem našel základní info o tomto telefonu. S výše uvedenou chválou na displej bych trochu přibrzdil ;-)

+
moderní štíhlý design
povedená klávesnice
pevná konstrukce
vysoce kontrastní displej s velkým písmem
dlouhá výdrž baterie
hlasová nápověda
hodiny a budík
jen zcela základní funkce
velmi nízká cena

-
segmentový displej – pouze šest písmen na řádek
setrvačnost při zhasínání znaků na displeji
horší rozpoznatelnost některých písmen a znaků
nerozeznává malá a velká písmena
nelze napsat některé základní znaky
nerovnoměrné podsvícení displeje a klávesnice
pevně daných sedm nepříliš pěkných polyfonních vyzváněcích melodií
„vysoká“ cena při zahájení prodeje

více na: http://www.mobilmania.cz/default.aspx?section=21&se rver=1&article=1114875 a http://www.mobilmania.cz/Motorola/Kdyz-babicka-potr ebuje-mobil/sc-42-sr-1-a-1115005/default.aspx

Hned jak jsem tady našel tuhle zprávu jsem ho v Alza objednal. Je fakt že číst SMS chce jistou dávku fantazie ale pro lidi co raději volají skvělý. Hlasová navigace ("Psát zprávy", "Číst zprávy",... "Nastavení času") je hodně užitečná. Podsvětlení trochu nerovnoměrné ale i v noci si zavoláte. Dobrý tip.