Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenabíhá pc (se SAS řadičem)

Zdravím,

koupil jsem si SAS řadič (Dell SAS 6 iR Controller) + SAS disk HP EH0600JDYTL. Když zapnu PC, dostanu se do téhle fáze IMG_20151030_210910.jpg, ale bohužel dál nic. V nastavení biosu řadiče je boot support Enabled OS # Bios, ale když dám jakoby enable only bios nebo only os nebo disabled, tak se to dostane dál a začne bootovat z CD. Když se zapne inytalace Win 7, tak SAS disk vidí, ale píše to (http://bayer.netwell.cz/Screenshot_2015-10-30-21-1 4-34.png). Co Vás napadne, díky.

podporuje zákl.doska príslušný radič ? niektoré OEM Dell/HP SAS radiče fungujú výlučne v doskách určených pre zostavy Dell/HP,pri použití na iných treba odizolovať lakom určité piny na radiči,aby fungoval na non-dell zákl.doskách,návod nájdeš na forach venovaných príslušným radičom.....

pri použití na non-dell doskách bolo treba lakom izolovať na zbernici radiča niektoré piny,len už si nepamätám ktoré,aby tie radiče boli schopné plnohodnotne fungovať ,inak s nimi boli problémy,rovnako ako s OEM dell/hp mega-RAID/giga-RAID radičmi,bezchybne fungujú len v dell PowerEdge 1950III,PowerEdge 29xxIII,PowerEdgeR200,PowerEdgeT105,Dell Precision T3400/T5400/T7400 a HP PowerVault 110/LTO serveroch,so žiadnymi inými zostavami a zákl. doskami tie radiče plnohodnotne fungovť nebudú/resp.bez zaizolovania tých spomínaných pinov-aj tam to nieje vždy 100%-né riešenie/

u tohto konkrétneho radiča to bude asi beznádejná snaha o použitie na non-dell doskách,vyžaduje dodatkový legacy bios od LSI priamo k EFI/UEFI v zákl.doske,mimo dell/hp dosiek sa to zatial nikomu nepodarilo spolahlivo rozbehnúť,je to až príliš OEM Dell/HP záležitosť,velmi úzko previazaná s hardwarom Dell/HP a ani LSI neposkytuje support mimo Dell/HP ......doporučujem tento komplet predať a zohnať si niečo od Adaptec/Rancho/Initio a spol,kde sa dajú zohnať "platform independent" radiče aj za zaujímavé výpredajové ceny....

on je problém ale v tom,že žiadne spolahlivé riešenie to nieje,zostalo to ako u ostatných v tom že "hladaj dosku,v ktorej to bude funkčné"......ešte sa môžu vyskytnúť aj tie problémy,ktoré hlásili iní,že radič sa po pár spusteniach počítača odmlčí a zatial nepoznám nejaký jednoduchý postup,že najprv sprav toto,potom toto a znovu to pôjde...

Ty SAS disky oproti SATA diskům dělají takové úplně jiné zvuky. Třeba když je PC v klidu a mám teď ten RAID 0, tak začnou ty disky dělat zvuk jak datel (prostě tu tu tu tu tu klid tu tu tu tu klid). Někdy se opravdu divím, co se děje :-D.