Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10-> Moje zkušenosti

No nevím jestli to tu patří ale chtěl bych se podělit (a varovat vás) o moje zkušenosti s windows 10. System se mi celkem líbil, teda až do včerejška. No tak to nějak rozepíšu.

Ze začátku system vypadá pěkně,je svižný, a dokonce co jsem postřehl tak žral o trošku méně RAM než čistý Win 8.1 . Ale postupně zjistíte že dost věcí tam nefunguje (s tím jsem počítál protože to není finální verze) , ale většinou to jsou maličkosti které jsem přehlédl. Postupně jsem bohužel přišel na věci, které už jsem přehlédnout nemohl. Jelikož si rád občas zahraju CS:GO zajímal jsem se o něj. Hra mi několikrát spadla, a protože hraju jenom competetivní hry (kde je časová penalizace za opuštění hry) tak to byl pro mě velký problém. Dneska přišel nový update a to co se stalo je fakt "sranda".

sorry ale klikl jsem na vložit místo náhled :-D no co dopíšu to tady

Hraju si kompetetivní hru, když v tom system začne sam od sebe stahovat aktualizace. Samozřejmně že ping se zvedne na 100, a po stažení se PC sámo restartuje... Po této "aktualizaci" je system zasekaný jako rastafarian, a hra je uplně nehratelná. FPS nikdy našli pod 130, ted dám sotva 50. Obnovení ani odinstalovaní aktualizace nepomohlo. No to je moje love story. Omlouvám se za překlepy, ale píšu na tabletu. (Na moje pc se instaluje windows 8, takže ho použít nemohu)

Windows 10 jsem nainstaloval na produkcni notebook v okamziku, kdy vysel.
Delal jsem instalaci bez zachovani souboru a aplikaci - takze vlastne jakoby "cistou" instalaci.
Nemam problem s programy, se zpomalovanim...

Co se tyka aktualizaci, jak casto se ti instalace stahuji? Nevsiml jsem si zadneho zpomaleni v prubehu prace, zpusobeneho aktualizacemi. V podstate aktualizace, ktere se stahuji jsou vetsinou aktualizace Defenderu a to jsou sekundy nez se to stahne a nainstaluje. Na druhou stranu hry tam fakt nehraju.

No já také používám Win10 a nic mi nepadá :). Nemám vůbec žádné problémy a u her mám právě ještě více FPS než u Win8 ;). Systém je taky o hodně svižnější i když kolujou fámy že všechno monitorujou a hrabou se vám v disku :). To se ale dá vypnout teď nevím přesný postup ale je to v nastavení x). K těm hrám s penalizací... Hraju LoL a ještě mi to nespadlo :) dokonce jsem si půjčil účet Steam od kamaráda abych si mohl okoštovat i CS:GO a to mi taky nedělalo nejmenší problémy ani po 4 hodinách hraní :). To co tady píšeš mohl být nejspíš problém u tebe a ne u systému :).

Je to mozne, ale spise bude problem v systemu, Windows 10 opravdu padaji a zatim nejsou vubec odladene. Mozna mas stesti a mas podobny pocitac jako ten na kterem to zkousel Microsoft, ja mam novy Skylelake a je to hrozne, jak ten system pada. Verim, ze MS to casem vyresi, ale momentalne to je opravdu k placi, co to dela.

Domnivam se, ze proste jeste pro Skylake to neni poradne odladene, vylozene modra smrt byla zatim jen jednou, ale hodne mi treba vadi to padani ovladace zvuku (audiodg.exe). MS tvrdi, ze vinu nese ovladac, Realtek tvrdi, ze bordel je u MS, kazdopadne novejsi ovladac neni a zvukova soucast Windows 10 (audiodg.exe) pada.
(Na linuxu je se Skylakem take fura problemu, zda se ze vyreseny budou az cca. za pul roku s nastupem kernelu 4.3, ale zvuk nepada, takze hardware si troufam tvrdit, ze je OK.)

S Windows 10 som veľmi spokojný. Od prvého dňa (30.07.2015) funguje oproti starším verziám oveľa svižnejšie. Nepozorujem žiadne spomaľovanie, naopak po dnešnej aktualizácii je to tak svižné ako som doteraz za 25 rokov používania počítača a rôznych operačných systémov nezažil. Ešte ani raz sa nezasekol, systém nespadol, všetko funguje prekvapivo dobre. Vyťaženie procesoru a RAM trvale na minimálnej úrovni.

každej nově nainstalovanej systém vypadá svižnější a kdyby si přeinstaloval na win7 taky by t to připadalo svižnější, počkej až nainstaluješ/odinstaluješ několik programů, až se stahne a nainstaluje dost aktualizaci systemu a budes zase na pomalem zabalstenem pc

Neni na tom nic divneho, spousta firem vyrabi spoustu komponentu do PC a Microsoft dlabe na testovani, nechava testovat dobrovolniky a ikdyz neco zjisti na opravu chyb stejne dlabe, pak se lehce dockas toho, ze zatimco jednomu to perfektne funguje (mel stesti, ze zrovna na podobnem pocitaci to MS vyvijel), tak druhemu to pada jak o zavod. Bud rad, ze jsi mel stesti, ze mas kompatibilni pocitac.