Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk - Soubor nebo adresář není čitelný

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o radu. Mám externí disk a po čase používání mi začal hlásit E:\ není přístupný - soubor nebo adresář není čitelný. Myslím, že mi pomůže formát ale mám tam spoustu dat, které by mi chyběly (fotky atd) disk jsem použil jako zálohu kdyby odešel v PC, obávám se, že mi odešly oba... Testdisk mi nedokáže zobrazit žádné soubory, ale Recuva je zobrazí ale obnovení by bylo na dlouho. Nevíte kde může být chyba a jak to opravit? Asi nějaká tabulka bude poškozená co? Děkuji za pomoc

Tak bylo by to dobre, kdyby to Recuva dokazala obnovit bez ohledu na cas.

Jeste muzes zkusit nabootovat live CD Ubuntu, pripojit disk a zkusit vykopirovat data odtamtud, obcas Windowsy uz disk nevezmou, ale pod linuxem jeste data vykopirujes pryc.

Především ta Recuva našla dalších 50000 souborů které nepotřebuji a než bych to probral, tak by v bílým domě vládla ženská. Ubuntu mě taky napadlo ale nemám momentálně disk na který bych to všechno dostal, ale vyzkoušet to můžu než něco seženu.