Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava

Máš to v pohodě :-) Jen pár detailů..

1) ke "K" procesoru bych vzal raději lepší chladič:
http://www.czc.cz/silentiumpc-grandis-xe1236/15388 3/produkt
http://www.czc.cz/scythe-scnj-4000-ninja-4/173348/ produkt

2) k čemu 16GB RAM, když chceš jen hrát? 8GB by ti bohatě stačilo..
3) ta MB.. vybírat já, bral bych jednu z těchto:
http://www.czc.cz/asus-z170-pro-gaming-intel-z170/ 176244/produkt
http://www.czc.cz/msi-z170a-krait-gaming-intel-z17 0/176327/produkt
Ale to už je jen kosmetický doplněk, žádná nutnost..

Co je ale největší průser, 7,5k za TN monitor???
Tyhle máš 100x lepší..
http://www.czc.cz/benq-ew2440l-led-monitor-24/1447 33/produkt
http://www.czc.cz/lg-24mp77hm-p-led-monitory-24/17 0858/produkt

Jinak to, že si vzal 390 místo 970, to si udělal hodně dobře ;-)

Říkám, že co se týče těch MB, je to jen o vkusu.. nic víc :-)

K tomu monitoru..

tak mají velkou odezvu a malou obnovovací frekvenci

Pokud věříš těm cool popisům, co jsou vždy na stránkách prodejce, tak děláš chybu. Je to jen tah a blábol, nic víc. Takže jestli odezva 1ms, nebo 10ms, je to úplně jedno - v reálu to stejně neplatí.

Ale co si koupíš, to je jen tvoje volba.
Každopádně 7,5k za TN - to je nehorázná šílenost..

Zde si na poradně, hochu..
Takže tu funguje vzájemná komunikace, ne milostná korespondence mezi dvěma uživateli.

Mimochodem.. představ si, že já jsem se s tebou nebavil ani včera a dokonce ani převčírem. Přesto jsem s tebou ztratil 2 večery, jelikož ses přismradil tam, kde o tebe nikdo nestál a své nepřekonatelně pravdivé názory si neustále vnucoval jak vtěrka.

Když o tom nic nevíš, tak se raději zdrž komentáře. HZ jsou mu tak platné, jako sáňky v létě. A zrovna dnes nemám fakt náladu tu opět už po několikáté rozjíždět toto téma.

TN panel je největší šmejd, co si může koupit, ještě za tak nehorázný prachy.
Rozumný člověk dnes vezme jen VA, nebo IPS - což je 100x kvalitnější..

Ty sis prostě nějakým způsobem vyhledal pár prapodivných webů, kde si načerpal informace o tom, jak nesmírně kvalitní je to zdroj a proto ho budeš neustále vychvalovat a nic jiného pro tebe neexistuje.
To ti nestačí, že jsme tě při tom názoru nechali?
Dokud budeš ale hanit Seasonic a řadit ho POD "toto" - vždycky budeš terčem..

"POW" - jsi važně pačmák k pohledání, ani tu pitomou spotřebu spočítat neumíš, protože sestava s max.spotřebou do 400W nepotřebuje 750W zdroj.
Navíc EVGA zdroje o proti Seasonu a Chieftec nevyrábí nýbrž jen kompletuje/nálepkuje (zrovna tak jako Corsair) a to ze základů od různých výrobců, mezi jinýma zrovna též od Seasonicu = takže nemá svůj kompletní vývoj a kvalita je různá, od mizerné až po slušnou jak se co zrovna ne/povede.

Psal sem tu někde že EVGA ty zdroje vyrábí? 2x tu píšu že to je Super Flower..Super Flower který používá stejné japonské kondenzátory jak Seasonic (Nippon Chemi-Con). A já se ptám co získá tou výměnou za 650w Seasonic? vůbec nic, ba naopak přijde o dobrý modulární, semi-pasivní či plně aktivní zdroj, návíc z 10ti letou zárukou. Že neumím spočítat spotřebu? nebud směšný.

1. s modulární kabeláží může operovat jen ten, který nic neví o přechodových odporech = čím více dalších konektorů tím hůře.
2. pasívní zdroj patří do ultratiché sestavy a ne do sestavy kde g.karta spolehlivě "přeřve" v zátěži vše ostatní.

3.u této sestavy není potřeba ani 650W natož 750W zdroj, jsou to jen zbytečně utracené prachy navíc = spotřebu spočítat neumíš

(jelikož nejde o tvoje prachy, tak "utrácíš" jak ožralej milionář, tak nevím kdo je tady směšnej!)

v pohodě složené, zdroj si tam nech EVGA, kdybys chtěl v budouncu jít do crossfire, lepší mít trochu předimenzováno. 16 gb si tam nech taky, když jsem viděl 12 gb ram doporučených u Batmana arkam knight, nebo SW battlefront (http://www.pcgamer.com/star-wars-battlefront-syste m-requirements-released/), tak bych vůbec neuvažoval o ušetření tisícovky za 8gb s tím, že to na hry bohatě stačí.

jen bych stále za to, tam přihodit lepší větrání proceru, s tím souhlasím. Scythe SCNJ-4000 Ninja 4 nevypadá opravdu špatně, asi bych se ani nebránil pro jistotu přihodit i nějaké větrání do skříně

Co to placas na ultra Batman arkam knight 8GB ,ukaž mě hru která si bere víc?Ta druhá vyjde příští rok a co píšou 16GB je akorát tak spekulace nic vic,s tim zdrojem taky chujovina na FHD ta GPU stačí a na vyšší v budoucnu už bude mít lepší koupit GPU nové generace než prikupovat starou zravou do CF,pokavad ji vůbec sežene.....

když jsme u toho plácání:
http://arstechnica.com/gaming/2015/10/recommendati on-for-still-problematic-arkham-knight-for-pc-12gb -of-ram/

ohledně SW Battlefront to není žádná spekulace, ale fakt. jen pro info, hra vychází 17. listopadu, u nás 19. listopadu - to bude k tomu, aby toho plácání bylo dost.
dost dobře nechápu, že se tady vůbec řeší velikost ram, rozdíl tisíc korun. když u vidím dnes hru, co má požadovaných 16 gb ram, tak je to úplně bezpředmětné tady onanovat nad mantrou, jak 8 gb stačí.

650W seasonic a 750W EVGA stojí stejně. koukám, že máš jasno, že dotyčný CF nepojede, já tu magickou věšteckou kouli nemám, takže pro jistotu bych vzal všude vychvalovaný EVGA, který by měl CF utáhnout. 10 let záruka u výrobce mluví za vše.

Jeden web kde píšou 12GB a co ? Všude je jinak uváděno 8GB ..games.tiscali.cz ..pctuning.tyden.cz..navíc je ta hra zprasená takže je to stejně jedno.pctuning.tyden.cz, Battlefront nějaký ofic odkaz že potřebuje 16GB ? Pokud vím naposledy to přepískli u COD s tou RAM a to pak opravil následně patch....(samozřejmě jestli nekouká na prachy může si koupit kolik chce RAM třeba 32GB ,protože jestli je teď údajně jedna hra co vyžaduje 16GB ,tak příští rok může bejt klidně hra co požaduje víc jak 20GB.:-) )

Ohledně zdroje sem telepat asi jako ty s tím rozdílem že já psal zdroj k sestavě co má a ne co možná, když mu píšeš klidně si ho kup a nevíš jestli má v plánu nějakej CF,to se musí vyjádřit on.;-)

Jenže doporučované požadavky nejsou nikdy skutečné. Ta hra pak ve finále jeden i na mnohem slabším stroji.
Ano, všude se doporučuje 16GB RAM, ale je to nesmysl, když to pak hraješ s 8GB RAM a ještě máš rezervu.

CF u čeho? Ať už tak, či tak.. uživatel by byl hloupý, aby to dělal. Každý ví, že ve hrách to nedělá dobrotu.
To si raději pořídím jednu nabušenou GPU, než tam patlat a vykoumávat 2. Možností je k tomu dneska dost.

A k tomu zdroji.. všude vychvalovaný Evga :-) Osobně jsem tu zatím nikdy nezažil nikoho, že by ten zdroj "vychvaloval". Možná tak 2 uživatele, ale k těm se nehodlám vyjadřovat.
Seasonic a Chieftec - to je jiný level. Ten je tu dnes a denně..

Takže ano, opravdu.. i když vezme R9 390, stačí mu 550W zdroj. Mám to doma a jede to v pohodě.
Potřebuješ k tomu víc, než osobní zkušenost?

Ono totiž není dobré koukat na zdroj, který je k dané GPU vždy doporučován. Jelikož to platí u těch nekvalitních shitů. Seasonic (jakožto kvalitní zdroj), ti to utáhne i při menších W.

650W zdroj leda tak R9 390X a Fury.
Silnější zdroje už jsou dobré opravdu leda k tomu, že bys s tím chtěl napájet raketoplán..