Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výsoké otáčky zadního ventilátoru

Ahoj,

Dnes jsem měnil základní desku za http://www.czc.cz/msi-h61m-p31-w8-intel-h61/112442 /produkt a hned při prvním spuštění jel zadní ventilátor ve vysokých otáčkách (3700-3880 rpm) a proudění vzduchu vytváří dost velký hluk. Jde o 3-pin ventilátor. Přičemž teplota CPU se pohybuje od 42-59 stupňů, teplota ve skříni 25 stupňů.
Pokoušel jsem se o redukci otáček v Biosu, ale bez úspěchu, zkoušel jsem i SW přímo od MSI Command Center, ale i zde bez úspěchu.
Napadá Vás nějaké další řešení?

Mockrát díky.

Zdravím,
takže problém je vyřešen. Nakoupil jsem výše zmíněné komponenty s možností PWM ( 4-pinový konektor) a díky tomu si můžu otáčky měnit buď v biosu, nebo SW přímo od MSI Command Center.
Deska zřejmě nedokáže redukovat otáčky 3-pin ventilátorů.

Děkuji všem za rady a můžete toto téma označit jako "vyřešené".

Ještě jednou díky!