Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chci poradit: WinXP na nový PC

Cau lidi chci si sestavit novi pc na hry ale muzu do uplne novedo pc jako je zakl.deska grafika ram atd. Nainstalovat windows xp profesional dik moc za odpovedi v novich win. Se moc neviznam jaky koupit atd. Mam na starsim pc win. Xp a jsem snim spokojeny ale nevim co tomu rekne nova zakl. Atd jestli me to nebude nejak brzdit a bude fakat bez problemu dik moc

Změna předmětu, původně: Chci poradit (L-Core)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Nejprve si ověř, zda na tu vyhlédnutou základní desku existují ovladače pro XP.

Počítej s omezeními:
- maximálně DirectX 9
- maximální použitelná RAM 4GB (reálně méně), jsou-li XP 32-bitové
- Windows XP už asi rok a půl nejsou aktualizovány (bezpečnostní riziko), podpora skočila v 4/2014

Na druhé straně není důvod, proč by to nefungovalo.

S Intel CPU to už nepostavíš.
Asi před 1/2 rokem jem něco podpobného řešil a skončilo to takto:
Asus M5A97 R2.0 + FX-8300 + použitá HD3470.
Důvodem bylo, že na tom musí běžet SW, který ve verzi, kterou firma kdysi koupila v novějším OS nepracuje a na aktuální verzi v současnosti nejsou finance.