Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Padajici OS a grafika

Dobry den, koupil jsem za par kacek HP Probook 8460p (i5, 4GB, 250GB). Puvodni majitel rikal, ze obcas prestane fungovat grafika, notebook jiz nekolikrat reklamoval, ale servis problem bohuzel neodstranil. Za 300,- jsem si rikal, ze to risknu. S notebookem pracuji cca pul roku. Behem te doby mne grafika zlobila celkem 3x coz ujde, kdyz vezmu, ze pro obnoveni grafiky staci odhlasite se zavrit notebook a znovu otevrit, pak funguje. Pred tydnem jsem ale zjistil dalsi zajimavou vadu. Kdyz ntb necham bezet min 30min a nesaham na nej, pak pri doteku s plechovym povrchem problejskne mala jiskra a notebook spadne do modre smrti.
Nesetkal se nekdo s podobnym problemem, kdy OS spadne od staticke elektriny? Muze s tim souviset grafika?

ak si trufas tak bude treba rozobrat notebook a kuknut sa ci je vsetko dobre pozapajane a draty ci niesu ponicene alebo sa nedotikaju toho plechu.
Ak si na to netrufas tak si zavolaj kamarata alebo to daj do servisu. To ze ti sposobuje iskru neni normalne a bacha aby ti nezapalil barak od toho !
A mimochodom, napis kde to vidis tu iskru ako keby... ???

mám několik let nafasovaný asi stejný ntb v práci, žádné potíže se statikou nepozoruju. přes dock ho mám trvale na napájecí adaptér.

bsod: podobný náhodný problém byl známý u boardů gigabyte při dotyku flashky k přednímu panelu. čili vypadá to na nějakou montážní chybu tvého krámu.