Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook nejde spustit

Dobrý den,syn,vypnul svůj notebook obvyklým způsobem.Druhý den při zapnutí se mu objeví tabulka,že:Systém Windows se nepodařilo spustit,bla,bla,bla a spustit system Windows obvyklým způsobem.Načítá se cca 30 sekund.Poté se objeví tabulka Spouštění systemu Windows.Nic se neděje a poté se vše opakuje znovu.Ještě tam píší,že:Příčinou mohou být nedávné změny hardwaru nebo softwaru.Ale syn tím nic nedělal,notebook vypnul po shlédnutí filmu.Instalační CD nemá,pokud vím, je umístěno někde vevnitř notebooku. Alespoň to syn říkal.Má Windows 7.Byla by,prosím,nějaká rada,jak jej zapnout,nebo co s tím? Děkuji za všechny odpovědi.Hezký den.

POKUD MÁTE JINÝ POČÍTAČ K DISPOZICI: - Stáhněte Ubuntu, zazálohujte data a přeinstalujte Windows (Pomocí nástroje MediaCreationTool - je k dispozici jen Windows 8 nebo 10)
Nebo: Zkuste po spuštění Ubuntu otevřít mechaniku a vyndat CD (pokud to dobře chápu že je v mechanice) a přeinstalujte Windows (Samozřejmě po záloze!) nebo zkuste opravit Windows pomocí možností které vám to nabídne po vložení CD

POKUD NEMÁTE JINÉ PC K DISPOZICI: - Servis

výrobci notebuků v tomto století nedodávají instalační média. někdy nabízejí možnost vytvoření recovery médií, to uživatelé zásadně ignorují, než ten krám zdechne, pak je jim tato možnost k ničemu.

tím pádem není ani možnost najet při startu do nějakého recovery režimu - k tomu potřebují to médium.
všechny notebůů mají od výrobce nějakou klávesovou zkratku při startu, ta obnoví tovární instalaci - viz manuál. nefunguje to po update systému a samozřejmě to smaže všechna uživatelská data.

takže vytáhnout disk, přidat do stoláku a zkopírovat z disku svoje soubory, pro jistotu i celý profil uživatele.
pak buď najít manuál nebo první obazovku po zapnutí a tam nějakou klávesu pro recovery, nebo si někde pučit originální médium a ten krám nainstalovat znovu.

Ještě tam píší,že:Příčinou mohou být nedávné změny hardwaru nebo softwaru.

synátor asi nesmyslně updatoval ovladače (u notebooků zbytečnost), nebo má povolený automatický update ovladačů.

To je právě to,že manual ani na Google nemůžeme najít.Ten Ntb je Acer E528,našla jsem to při hledání toho manualu.Mně řekl,že ten disk je někde v Ntb,nevím,jak to myslel,v mechanice není.Z toho stolního PC to právě píšu.Najela jsem na nouzový režim bla,bla bla,tabulka jako blbec a čekejte a opět to známé "Spustit systém Windows obvyklým způsobem a vše znova.Co je nouzový režim s příkazovým řádkem? Hezký večer

Pokiaľ má NB - na HDD je tzv. skrytá partícia (oddiel), kde je uložená "inštalačka" operačného systému - preto sa s NB už nedodávajú DVD s inštalačkami. Podľa manuálu k NB si nájdi obnovenie systému - po reštarte treba skôr, ako začne nabiehať OS, stláčať Fn+F10.
Tu máš aj článok o tom: http://www.itnews.sk/tituly/pc-revue/produkty/2008 -01-15/c87928-obnova-vyrobneho-nastavenia-v-notebo oku-acer-ako-na-to-prakticky