Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Repastování R9 390x.

Zdravím, jak již název napovídá, rád bych zkusil trochu srazit teploty karty. Dle internetu, je možné repastovat a tím snížit teploty. Zajímá mne, jak vyčistit starou pastu? Vím, že se doporučuje 99% alkohol/líh? Dal by se použít například benzinový čistič technický? Děkuji

Tak někomu to pomohlo o pár stupňů, někomu klidně i o víc než pár. Chci to zkusit, spíš mne zajímá, zda se dá použít ten technický benzinový čistič :/. Nerad bych použil něco vyloženě nevhodného na odstranění staré pasty, která je mimochodem nakydaná hrozně :/.

Jo,rad je na webu miliony,ale tady jdeš opravdu do zbytečné práce.Rozdíl mezi pastami je naprosto zanedbatelný,poněvadž pokud jsou styčné plochy hladké,tam ta mikronová vrstvička pasty nemá v podstatě žádný rozdílový vliv podle druhu.

Aha dobře. Tak já to zas zavřu :D. Ale teda teploty se mi zdají nějak vysoké :/. Mám custom profile v Afterburneru a přijde mi, že se to nějak moc zahřívá, zkusím to ofotit a pošlu jsem obrázky a kdyžtak byste mi řekli, zda je to alespoň nějak v normě. Nerad bych tu kartu reklamoval, protože jsem již jednou reklamoval a podruhé už by mě to opravdu štvalo.

Vsync většinou používám. Ty teploty jsou hlavně když testuji např. firestrike. Teploty se pohybují kolem 85°C. Právě při zmíněném firestriku a i při custom fan profile to prostě najede ke 100% otáčkám fan a je to už jak na letišti :/. Za chvíli postnu obrázky.

Já prolezl hodně stránek na internetu a dělá to dost lidí. Taky mi to není milé, ale vysoké teploty => hlučnost, mě k tomu trochu tlačí. Takže jsem chtěl zkusit to přepastování. Jak jsem psal, nejsem z toho na větvi, ale vracet ji nechci a tohle může být jedna z věcí, které mi pomohou k trochu leší teplotám. Příští týden budu kupovat novou case Fractal Desing R5 a pokusím se u ní si vyhrát perfektně s airflow a uvidíme zda to také trochu nepomůže. Tím, ale nechci říct, že teď to mám zlé, dle mého to mám momentálně velmi dobré, ale už se mi case nelíbí, tak spojím příjemné s užitečným.

Tak pardon, jak říkám, na obrázcích se pracuje. Jinak je zbytečná narážka, že to dělají všichni. Když vidím, že to udělalo dost lidí a většině (ne-li všem) to pomohlo, tak já mám být ten, co to zvrtá? Rizika si uvědomuji a netřeba už mě hanět. Nejsem 100% rozhodnut, že to udělám, pravděpodobně nakonec počkám, až jak dopadne situace po nainstalování nové case, ale nechci se tu zpovídat a ani se hádat.

No kdyby to bylo po nějaké delší době, tak těch 85°C asi beru, ale po pár minutách být na 85°C mi přijde hrozně moc. Jinak znáte to, jsou lidé, kteří se dostanou na 90°C a ano, proti nim jsem ještě v pohodě, ale pak jsou tu lidi, co zase nepřekročí 75°C nebo to aspoň tvrdí, a ti mi dělají vrásky :D. Jinak momentálně testuji loop firestriku, zkusím to dát tak ještě 2x a uvidím, kam se teploty vyšplhají :/. Mě hlavně štve, že i když třeba ten větrák maká na 80%, tak pořád se postupně karta zahřívá, přijde mi, že při takové rychlosti by větráky měly být schopny už kartu držet na konstantní teplotě a né aby se dál zahřívala a nutila větráky točit se ještě víc.

Ale člověk se dozví zajímavé věci :). Jinak teď testuji ve furmarku. Možná je to extrém, ale potřebuji aspoň 30 minu zkusit velkou zátěž, protože nemám náladu hrát 30 min momentálně nějakou hru na test :D. Firestrike byl sice dobrý, ale má jen 3 minutky nebo kolik a nemohl jsem dát ten loop, jaký jsem chtěl. Tak uvidíme co furmark :/.

Tak zde jsou obrázky.bf5d4f86 Jeden je nastavení fan profile a ukázáno, že vše je default. Další je z furmarku po cca 20 minutách a další je po proběhnutí firestriku. U furmarku se to na těch 94°C stopilo a výš to už nešlo, ale je to teda pekelné :/. Asi není hra, co by tu kartu takto vytížila, ale stejně je to opravdu hodně vysoká teplota.

Ona teplota je jedna část, větráky na 100%, to už je vážně hukot. Nicméně by se asi víc slušelo zkusit nějakou hru a koukat na ty hodnoty. Máte někdo tip, na náročnou hru, která mě bude bavit aspoň půl hodiny a otestuji si při ní ty teploty a fany? :)

Chápu, takže mě tedy nemají ty teploty vyloženě znepokojovat? Za týden, až budu mít tu novou case, tak napíšu, zda se to nějak změnilo :). Jen ještě další věc, a tou je řešení airflow. Měl jsem pocit, že to mám dobré, ale jedna věc, mi přijde divná. Takže, normálně mám přední velký nasávací fan. Zespodu case mám další menší nasávací a pak nahoře jeden odsávací a vzadu další odsávací. Co mi přijde divné je, že g. karta má fany směrem dolů, tzn přesně proti mému nasávacímu fanu, takže se chci zeptat, zda to není divné :D. Protože přece to teplo, co jde z karty, se odvede, ale dolů (což mi přijde divné, proč ne nahoru, kde by lépe bylo teplo odvedeno), no a dole je fan, co to zase fouká zpět ten teplý vzduch na g. kartu. Nějaká rada? Přijde mi to na hlavu, ale zase nechci aby teplý vzduch z karty zůstával dole v case, ale možná na to mám celé divný pohled :/.

nechápu jak je možné že máš takové teploty :) sám mám sapphire r9 390 v klidu 30-35 stupnu jak hraju tak škočí na max ! 60-64 stupnu co jsem zahlédl ! a jak vypnu hru tak se drží pak teploty na 35-40 :) hledal bych chybu jinde