Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poskládání PC / sestava

Zdravím,
chci se zeptat, jestli má ještě v dnešní době smysl si stavět PC. Kdysi to bylo finančně výhodnější, ale dnes, když chci nový PC, tak buď si nakoupím všechny potřebné komponenty, a nebo http://www.czc.cz/czc-hraju-si-intel-skylake-editi on/180300/produkt . Tento PC si podle všeho sám nesložím za takové peníze.

Kdy se tedy vyplatí, jestli vůbec někdy, si skládat PC, a kdy celou sestavu?

Vždy se vyplatí kupovat skládačku o proti též skládané kvelbem a to na 95% jak cenově, tak hlavně vlastním výběrem komponent.
(tedy mimo profi pracovních stanic)
Uvedený herní střední třídy lze určitě navrhnout lépe = vyváženější s kvalitnějšími díly a to v podobné ceně.

Je porad financne vyhodnejsi si to poskladat sam at uz jen nakoupit komponenty a poskladat fyzicky sam nebo nakoupit komponenty a nechat si to poskladat primo v obchode (CZC to dela zdarma). Kdyz si to budes skladat uplne sam, tak mas jeste kontrolu nad spravnym umistenim chladice na procesor vcetne pastovani, ne vzdy je brigadnik co to v kvelbu sklada dostatecne erudovany tam nanest spravne mnozstvi pasty a neudelat pri zapojeni nejakou drobnou chybu, ktera se projevi az po case.

Co se tyka zminene prodavane sestavy, tak navic je tam otazka kvality komponentu a nevyvazenosti cele sestavy.

Intel Core i5-6500, 16GB DDR4 2133MHz, WD Caviar Blue 1TB, SSD Kingston HyperX FURY 120GB, Asus STRIX NVIDIA GeForce GTX 960 2GB GDDR5, skříň ZALMAN R1, 500W Fortron HEXA+ 500

i5-6400 je v podstate stejny procesor, ale levnejsi
16GB pameti jako k cemu u herni sestavy???
120GB SSD je naopak malo a jeste jde o nic moc kvalitu
GTX 960 je dost hrozna pseudo herni grafika
Fortron HEXA jako zdroj to zabiji uplne, takovym zdrojem si akorat rikas o budouci problemy a zbytecne dotazy zde na poradne, ktere konci nakupem jineho lepsiho zdroje
a uz vubec se nepise jakou do toho dali zakladni desku, radeji asi lepsi vubec nevedet.

Odpověď je naprosto jednoduchá. Ano, v dnešní době má smysl si především nechat složit PC.
Jelikož ta hotová složenina co vždy koupíš (rádoby značková a herní) nebude nikdy zdaleka dosahovat takového výkonu, jako když si ty komponenty vybereš sám a necháš si to složit. V těch hotových je vždy minimálně něco špatně či naopak zbytečně.
Takže má jednoduchá rada zní - zásadně nekupovat :-)

Když budu mluvit konkrétně k této, co sis vybral:
1) 16GB RAM je nesmysl - na hry to nevyužiješ. Prachy můžeš vrazit raději do něčeho, co ti opravdu přidá výkon
2) GTX 960 je osekaná a nevýkonná plečka (128bit sběrnice), volba R9 380 je mnohem lepší
3) ten zdroj je klump, který ti za chvilku shoří jak papír
4) jejich "noname" deska bude zřejmě tak kvalitní, že jí tam raději ani nenapsali

Za 25k takto:
http://www.czc.cz/178263,174123,168552,74749,17884 4,141073,70136,110330,178815,139576,171934/kody

Kdybys nebyl tak zaujatý a nadržený pouze na mé příspěvky, všiml by sis, že nejsem jediný, který si toho nevšiml :-)
Čekal bych to někde u základních informací, ne v sálodlouhém textu a oblbování, jak je tato sestava kvalitní.
Tak sis sice rýpnul, ale ve finále to nemění nic na tom, že rozumný člověk by to nekoupil.

Teď se dívám, a něco se na tý stránce změnilo. Když jsem to sem posílal, byl tam normálně seznam komponentů, a součet jejich ceny. S tím že k tomu bylo ještě asi 5 produktů v hodnotě tak 500 zdarma (windows, myš, nějaký hry, a dál nevím) Proo mi přišlo blbý si dělat sestavu sám, protože takhle bych měl v podstatě skoro slevu 2500 na těch věcech zdarma..

nevím co to bylo, teď když na to kliknu vypadá to jinak, ale byly tam ceny těch komponentů, a pak ceny těch dalších věcí a u nich psaný že jsou za 1 korunu. windows tam byl určitě a pak nějakej ticket do heroes of the srotm za 440kč.

Jako takhle sestava, která vyjde stejně draze jak kdybych ji kupoval po částech se mi určitě nevyplatí, to už si radši vyberu jen věci co potřebuju.

Nějak mi uniká smysl toho, co tu pořád řešíš. Chtěl si PC za 25k, návrh si dostal. Ten návrh je a bude pořád X krát výkonnější, než cokoliv si za těch 25k vybereš složeného. Bylo ti řečeno, že sestavený klump si kupovat nemáš. Ale pokud k tomu máš nějaký hlubší důvod, tak směle do toho.
Na CZC je sestavení zdarma.