Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB nebylo rozpoznáno

Zdravím,

mám PS2 to USB convertor. V notebooku i netbooku mi funguje bez problémů, ve 2 stolních PC "usb nebylo rozpoznáno" a v 1 PC na poprvé ok, ale po několikátém připojení usb nebylo rozpoznáno. Na note/netbooku se mi ta hláška nikdy neukázala. Co s tím?

to schéma je špatný vtip.
ty kostry pc mohou mít proti sobě nějaký potenciál daný svodovým proudem, pro funkci usb se to může chovat jako rušení, nebo se při propojení vybije statika - to by mohlo ohrozit obvod kolem usb.
napájení usb nejsou přesně stejná, takto mezi nimi potečou vyrovnávací proudy, na které může reagovat pojistka usb napájení.
podobné usb switche existují, ale místo mechanických (se 4-pólovým přepínačem) jsou bezpečnější elektronické přepínače.

Tak jsem bohužel zjistil, že na GME 4 pólový spínač / přepínač nemají. Mají pouze 2x 2póly (který by se hodil na přepínání kabelů DATA). Jak to vyřešit (nechci kupovat věc za 600, když si to mohu udělat doma)? Koupit 2 tyhle přepínače a přepínat jedním DATA a druhým VCC/GND.

http://www.gme.cz/packove-spinace-do-panelu/active :461485,461485

Nebo jedním PC napájet zařízení stále a do druhého PC jen přepínat DATA ?

USB ma nejake naroky na vedenie, je to symetricky diferencialny signal lebo tam leze nejakych 250MHz (u USB2). T.j. nejaky mechanicky prepinac moze signal podstatne zhorsovat.

Mozes to napajat jednym PC a prepinat len data + a -, klavesnici je jedno odkial ma napajanie. Len ked sa medzi tou zmenou PC neodpoji napajanie, tak to moze blbnut (ale malo by to ist aj tak)

Prepoj napevno zeme (GND) tych PC. Potom by to malo byt bezpecne (nevznikne tam potencial stovak voltov medzi data a GND v zariadeni). Ale nespajaj +5V, to ti uz vysvetlil brtnik vyssie. (keby si chcel aby to bralo 5V z toho ktory je zrovna zapnuty tak by to chcelo elektroniku potom aspon s niekolkymi tranzistormi apod. 2Diody nestacia bol by na nich velky ubytok. (P.S. pripadne si kup druhy prepinac ale prepinaj nim len +5V, GND maj prepojene napevno)

Nielen USB, ale aj PCI, HDMI, VGA a podobne. Niektorym spojeniam zbernic (napr SATA, alebo SCSI) je venovana velmi velka pozornost co sa tyka sposobu spojenia dvoch protikusov. Doporucujem nazriet do noriem a techn.specifikacii. Bez urazky. Napriklad niektore riesenia maju GND piny trocha dlhsie aby sa spojili skorej ako datove.