Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Procesor na hranie

Zdravím, chcel by som sa Vás spýtať čo je lepší procesor na hranie. Mám na výber medzi https://www.alza.sk/intel-core-i5-6600k-d2905012.h tm?o=2 alebo https://www.alza.sk/intel-core-i7-4790-d1481126.ht m?o=1 , medzi týmito dvoma je len 40€ rozdiel čo nieje až tak veľa, ale chcem sa spýtať, ktorý sa viacej oplatí poprípade či by ste mi k nim poradili nejakú dosku. Procesor má byť určený čisto na hracie účely a v podstate mi ide o to, aby som pustil na plné detaily nový Fallout 4 (srdcovka). Ďakujem

dekuju, procesor i7 6700K, msi 390x dvakrat 4 gb pameti a zdroj 650w Lepa , ale chtel bych koupit novej tak mam taky teda koupit 550w ? Protoze me vyjde min, v obchode mi rekli ze si mam zmerit kolik ma moje pc spotrebu protoze mi rekli ze 550 w je malo ale jestli ti funguje tak asi lhali proto ze mam spotrebu 530w mi to ukazuje od tatky z prace takova ta krabicka do ktere se zapoji ten pocitac a pak se da do zasuvky. Tak dik koupim ten 550w :-)

• To co má kdo napsané v popisku se nerid, jestli más ted spotrebu (zrejme v zátezi) necelych 550W, tak se pridává minimálne + 25%W, jestli ze svym dosavadním nemás problémy, tak si ho radeji nech a za usetrené peníze kup neco rodicum pod stromecek :-p.

6700K - to už je něco jiného.. 7600K mě trochu zmátlo :-)
Tohle nemůžeš srovnávat s mou sestavou. Ty máš sice můj procesor, ale v taktovací verzi. Za další.. máš 390X, já mám "jen" 390, takže tvá spotřeba bude logicky mnohem větší.
Na tohle už bych 550W zdroj opravdu nedoporučoval, o to víc, pokud někdy hodláš taktovat.

Vezmi tenhle:
http://www.czc.cz/seasonic-s12g-650-650w/145291/pr odukt

• "LEPTA" je sice takovy kamelot, ale vetve má stabilní jak <3.3V tak 5V s 12V> pocítaje, (tech "650W" moc nevydali) o proti konkurenci v otazce stability a interního slození, o problémech nikde nepíse, ale ano, je "logické" <650W> vymenit za <650W> jen kvuli znacce...

Sorry, že ti to povím takhle, ale sem kdyby přišel někdo i s hovnem, tak ty bys vážně i to hovno dokázal obhájit..
Vážně už si tu začínám dělat čárky do deníčku, jak dlouho ty se obejdeš bez toho, aniž by sis rýpnul.
Jestli se mě snažíš vyprovokovat k nepříčetnosti, tak buď ujištěn, že nemáš šanci. Mě totiž dokáže nasrat jen inteligent.

Prostě jsem mu doporučil zdroj, který bez problému utáhne jeho sestavu a rozhodně vím, že pak s tím nebude mít žádné problémy. Jestli s tím máš problém OPĚT ty, je mi to vážně líto :-)

Hele tak to diky moc, ne problem snim zadnej nemam, takle jsi mi usetril 3000 Kc :-) ted rozumim ze bych zbytecne kupoval ten samej zrdroj, jsem htel jinej, protoze sem myslel ze se mi ta 390 x zahriva protoze mam 650 w zdroj, ale sem si nasel ze je to tou msi kartou, jsem mel predtim nvidia 670 a ta mela jiny teploty.

Momentálne mám asi nejaký takýto (neviem či presne taký istý ale vyzerá totožne), https://www.alza.sk/arctic-freezer-13-d200569.htm? o=2 alebo keď tak som pozeral dosku takmer takú istú ako si mi posielal len len je to MSI konkrétne táto https://www.alza.sk/msi-z170-gaming-pro-d2919023.h tm a je k tomu aj nejaký prídavný chladič. Keď tak napíš či dostačuje ten čo mám alebo možno keby som vzal túto dosku. Ďakujem

Pokud ti jde o frekvenci, tak se neorientuj tím, jestli má procesor "K" a nebo nemá. Dívej se čistě na frekvenci. Je hloupost brát procesor s "K" jen kvůli tomu, že má NĚKDY v základu vyšší frekvenci, než procesor právě BEZ "K".
Jelikož je právě i spoustu procesorů BEZ "K", které v základu mají vyšší frekvenci, než procesor s "K".
Ano, pokud taktovat nehodláš a neumíš, tak neber procesor s "K". Procesor BEZ "K" opravdu neznamená, že se na něm nebude moct hrát :-)

Okey teraz idem síce úplne s cesty ale ešte by som sa chcel spýtať čo sa týka tohto procesoru: https://www.alza.sk/intel-core-i7-6700-d3029404.ht m?catid=18856872 pozerám tam teraz, že tento je to čo som písal vyššeie, že je o 40 € drahší ako ten i5 6600 ... neoplatí sa kúpiť tento keď už budem kupovať ten bez "k" ? Nevýjde to lepšie ako ten i5 6600? (Ospravedlňujem sa, že skáčem s témy do témy ale teraz mi to akurát vyskočilo na alze).

Okey okey Ďakujem do rozpočtu sa mi to ako tak zmestí. Jasné ide mi len o hranie ale možno si teraz priplatiť a dlhšiu dobu nebudem musieť meniť a myslím, že výkon tohto I7 sa dosť odlišuje od tej I5 čo sa týka výkona či ani moc nie? Respektíve či sa to oplatí do toho investovať alebo radšej nie.

Nie nie nebavíme sa o takých čiastkach akú si sem dal :) čo ja viem tak cca 500€ doska + procesor + case (Ram som kúpil teraz DDR4 a grafiku mám), samozrejme ak by som ušetril nejaké peniažky z rozpočtu tiež by to bolo fajn ale ak by som si mal povecme priplatiť za ten i7 s tým, že výkon by mi nejak rapídne stúpol tak som ochotný dať aj celých 500€ do toho :)

Zdravím chalani, fakt sa ospravedlňujem, že to tu zasa riešim len ten rozpočet mi ako tak nevychádza som si teraz uvedomil (pretože som kupoval tie ramky).
Chcem sa spýtať či mám radšej kúpiť tú I5 6600 s tou doskou čo ste uvádzali vyššie + novú bedňu. Alebo môže ostať bedňa táto https://www.alza.sk/cooler-master-elite-344-usb-3- 0-cierno-strieborna-d356849.htm (túto mám teraz doma) s tým, že by som mohol kúpiť ten procesor I7 + tú dosku s tým, že táto bedňa by mi ostala (v podstate sa pýtam či môže byť táto, ktorú mám alebo musím investovať do novej).