Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router RT-N12+Wireless N300 Router - nepřipojím se

Mám doma relativně nově Router RT-N12+Wireless N300 Router, je pro domácí použití a pro Wi-Fi nepoužívám heslo a pro drátové připojení DHCP.
Mobily se připojím naprosto bez potíží, ale včera jsem potřeboval připojit notebook a bez úspěchu. Ani přes Wi-Fi ani drátem, prostě nic. Hlásí že je připojený do sítě, ale ne do internetu.

Chápu, že poskytuju málo informací, ale nemá někdo nějaký tip, jak na to? Co mže být špatně? Co vyzkoušet?

Díky

Oprava:

nefungují dva notebooky. Jeden můj firemní a druhý domácí hlásí stejný problém.

Wi-Fi bez hesla je protože bydlím v rodinném domku, okolo nic není ani nikdo kdo by se mohl napojit. A zase takový dosah to nemá.

Ale díky za názor.

Mám Win7 na obou noteboocích.

Hlásí mi to "Centrum síťových připojení a sdílení"

Antivir mám doma AVG, na služebním nic není, ale tam zase jsou tak omezená práva až to pěkný není.

Výpis

ipconfig -all

nevím co říká, ten můžu zkusit večer.

neptám se na výrobce antiviru, ale důležitý je jeho název.
takže nějaký "internet security"?

omezená práva na služebním krámu: tam to může souviset se zapínáním firewallu a vydáváním všech nefiremních připojení za omezenou "veřejnou síť", což bude k ničemu.

pokud ty notebuky hlásí ip adresu 169.254.x.x, je možná problém i v hloupém routeru a (ne)nastavení síťovek.

Hlásí mi to "Centrum síťových připojení a sdílení "Tohle to určitě nehlásí, to je maximálně titulek okna.

To je reakce na Brtníka - na to jak poznám, že je připojený do sítě, ale ne na internet.
Je to název okna, název "aplikace" která hlásí, že nejsem připojený.

Firemní notebook je nastavený tak, že by veřejné sítě měl akceptovat a připojit se, jen se v něm nemůžu hrabat v žádném dalším nastavení. Na jiné sítě jinde se připojím.
To že stejnou věc hlásí i domácí notebook mě vede k domněnce nějakého chybného nastavení v routeru. Nerozumím proč se přihlásím telefonem, ale notebookem ne - v čem je rozdíl?

Děkuji