Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadná grafická karta?

Zdravím. Mám problém s novo zakúpenou grafickou kartou nVidia Geforce 7300GT. Totižto pri hraní niektorých hier nás vyhadzovalo (napr. 18 wheel of steel- Haulin, Neverwinter nights,...). Jednoducho nabehlo chybové hlásenie (niečo v zmysle ako abnormal termination of aplication, pričom v záhlaví okna bolo napísané asi "Microsoft visual C++ library alebo nejak podobne). Zo začiatku sa takéto niečo stavalo len sporadicky, v poslednej dobe častejšie a objavuje sa aj "modrá obrazovka." Po "memory dumping" sa počítač reštartoval. Zo začiatku som si myslel, že je to spôsobené tým, že ovládače gr. karty z originálneho CD neboli digitálne podpísané. Dal som najnovšie ovládače, tieto Win XP prof. (všetko sa odohráva v tomto operačnom systéme) boli aj digitálne podpísané, ale napriek tomu to z hier vyhadzovalo naďalej a znovu sa objavila aj "modrá obrazovka". Prosím, poradte, či ide o vadnú grafickú kartu, alebo je problém niekde inde. Pripájam aj hardwarovú konfiguráciu:
Procesor: Model : AMD Athlon(tm) XP 1600+
Speed : 1.40GHz
Zákl. doska: Mainboard : ABIT <www.abit.com.tw> VT8367-8233A (KX7-333[R])
Pamäť: Memory : 768MB DDR-SDRAM
Chipset: Model : Gammagraphx Inc VT8366/A,VT8367 Apollo KT266/A,KT333 CPU to PCI Bridge
Grafická karta: NVIDIA GeForce 7300 GT
Operačný systém: Microsoft Windows XP/2002 Professional 5.01.2600 (Service Pack 1)

Prosím, poradte!

Túto grafiku mám asi mesiac. S predošlou (Abit siluro 64mb- presnejšie označenie si nepametám, momentálne som ďaleko od kompu)neboli problémy, akurát pri štarte chvíľu vrčala (respektíve ventilátor na nej). Nová grafika blbla sporadicky od začiatku (vždy po dlhšom hraní 18 wheel of steel), ale postupne sa to zhoršilo. Ešte na upresnenie poviem, že naposledy keď sa objavila "modrá obrazovka" bolo na nej vypísané aj aby som vypol shadowing a caching BIOS-u.

V bežnom provoze to nerobí. Zdrojom to asi nebude. Ten je tiež relatívne nový (myslím, že nemá ani rok, pri predošlom zdroji sme mali problém pri 5V napätí- príliš nízke, tak aj zdroj sme kúpili s vyšším príkonom). Pri starej grafike som takéto niečo nezaregistroval, ale je pravda, že 18 wheel of steel- Haulin som hral len s novou grafikou.