Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NTVDM.EXE

Dobrý den, mám cca půl roku starý notebook, kde původně byly W7 Pro 32bit, nyní je tam W10 Pro 32bit. Ke své práci potřebuju pracovat s programy v prostředí DOS (proto ten 32bit). Ale po x-tém spuštění DOSových aplikací (cca po každém pátém) se mi "zasekne" ntvdm.exe a počítač musím natvrdo vypnout (případně čekat 15 minut, než se restartuje. Zkoušela jsem násilné ukončení přes příkazový řádek, vypnutí přes správce úloh ale nic.
PC je HP ProBook. Nevíte někdo, prosím, co by to mohlo způsobovat a jak to odstranit?
Pokud vynutím restart, tak to hlásí otevření programu "Program Manager" a ten se uzavírá právě těch cca 15 minut.
Děkuji

Ke své práci potřebuju pracovat s programy v prostředí DOS (proto ten 32bit)

to chápu.
ale on existuje nějaký rozkaz, že všichni musí přejít na w10, bez ohledu na kompatibilitu s aplikacemi, které používají?

stáhnul bych si pro budoucno .iso w10, registrace na tento hw s w10 už je (nahrazuje nový product key pro w10).
a nainstaloval bych zpět funkční w7.

pro zatvrzelé oblibovače w10: někdo se obtěžoval s instalací základního driveru?

W7 tam byly původně v 64bit verzi. Od HP jsem si nechala poslat CD W7 32bit pro tento notebook a doinstalovala ovladače, které jsou k dispozici. On systém běží naprosto v pořádku, rychle atd. Jen tam zlobí ten DOS a to se se mnou nikdo nebude bavit... DOS je zastaralý, no.
Jsme firma vyvíjející účetní software a jeden z našich produktů je stále ještě v DOSu. A k testování ho opravdu potřebuju spoštět x-krát za den. V emulátoru DOSBOX je to zase pomalé. Virtuální PC, kde mám XP je také pomalý. Náš IT technik ani naši programátoři nevědí co s tím, tak zkouším tady. Děkuji za každou odpověď.

W7 tam byly původně v 64bit verzi. Od HP jsem si nechala poslat CD W7 32bit pro tento notebook a doinstalovala ovladače, které jsou k dispozici. On systém běží naprosto v pořádku, rychle atd. Jen tam zlobí ten DOS a to se se mnou nikdo nebude bavit... DOS je zastaralý, no.
Jsme firma vyvíjející účetní software a jeden z našich produktů je stále ještě v DOSu. A k testování ho opravdu potřebuju spoštět x-krát za den. V emulátoru DOSBOX je to zase pomalé. Virtuální PC, kde mám XP je také pomalý. Náš IT technik ani naši programátoři nevědí co s tím, tak zkouším tady. Děkuji za každou odpověď.

a doinstalovala ovladače, které jsou k dispozici

seznam hw/ovladačů je tajný.

V emulátoru DOSBOX je to zase pomalé. Virtuální PC, kde mám XP je také pomalý

jenže takové prostředí zákazník nepoužívá. buď má dos / win98 s fat 32, nebo ten program spouští v okně 32bit nt systému a to je rozdíl.
co je pomalé a nefunkční u vás na emulátoru, může klidně u zákazníka fungovat, když nezkouší nesmysly.

Ked tam skusis obnovit Win7 komplet z recovery na vyrobny stav (vsetko sa zmaze), a potom nic neinstalovat ani neupdatovat (odpoj to od internetu) len skusit ten dos program, tak to tiez blbne? Preistotu odinstaluj aj antivir ak tam nejaky je. Nejaka zmena?

P.S. co to je za DOS program? Neni aj nejaka ina verzia?

PC byl s W7 64bit. Přímo od HP jsem si nechala poslat instalační CD pro tento typ notebooku s W7 32 bit. Nainstalovala jsem to včetně všech ovladačů, které jsou dostupné (před samotným nákupem notebooku jsem si to vyhledala, zda jsou ovladače na 32bit). Na tomto OS trvalo spuštění DOS programu cca 10 vteřin a každé třetí spuštění DOS programu se zaseklo a ve správci úloh trčí ntvdm.exe, který nejde odstranit jinak, než vypnutím PC. Zkusila jsem instalovat W10 32 bit, kde se zrychlilo spuštění a ntvdm.exe se zasekne "až" při každém pátém spůštění.
Jsme firma, která vyrábí účetní software a jeden z načich programů je v DOSu - jiná verze tedy není. Leda v emulátoru DOSBOX, ale to je zas všechno zpomalené.

Ked vyrabite software, tak to posun programatorovi toho DOS software, nech ho naprogramuje tak aby to fungovalo :) Ked nevedia tak su blbi.

Skus to W7 nainstalit uplne nacisto a neinstaluj tam potom nic viac. Potom ten program startuje jak?
Nema ten notebook nahodou switchable graphics? Ak ano skus to deaktivovat v biose.

A hlavne skus aj na test original instalacku Win7 od MS, ne HP kripelCD, hocjaku (pri instalacii nezadas cislo, nebudes to aktivovat, mas 30dni na skusanie), a hned potom ten DOS program.

A este si over ze mas uplne vsetky updaty z windows update (pripoj sa mimo domeny na inet nech tam firemny admin nefiltruje updaty, a daj vyhladat vsetky Win updaty a nainstaluj a skus to znova)

Mockrát děkuji za rady, vyzkouším vše, co píšete. (Naši programátoři nevědí, ale blbí nejsou :-)) Jde o to, že předtím jsem měla taky HP (ale v jiné verzi) s W7 32bit a tam to frčelo naprosto normálně. Ten dosloužil a musela jsem si vybrat nový notebook. Šla jsem opět do HP a narazila, no.. Kdybych program ráno spustila aodpo vypnula, tak nemám žádný problém. Ale kvůli testování ho opravdu potřebuju spouštět x-krát za den.

Programator nema vestit ani "vedet", ale ma to zdebugovat alebo inac podobne (debug vystupy) hladat ze kde to padne apod. Ne kvoli tebe ale napr. kvoli tomu ze ked ten SW este predavate, tak asi nebudes sama komu to blbne.
Zapinas to kvuli testovani, a test odhlali ze SW nefunguje -> tresnes to SW vyvojarovi o hlavu nech SW opravi :)

P.S. skus este ten cisty Win, a deaktivovat tu switchable graphics ak to ten NTB ma.