Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s NVIDIA GeForce GTX 660, vypínání obrazovky, větrák naplno

Dobrý den,
již po několik dní mám probém s mou starou grafickou kartou, který vždy sloužila výtečně. (3 roky)
Poslední dobou se však chová divně. Vždy při nějaké větší zátěži se vypne monitor a větrák u grafické karty se roztočí jako zběsilý. Počítač však zůstává zapnutý.

Když ho chci vypnout a opět zapnout, tak obraz na monitoru nenaskočívůbec, větrák opět hučí, ale je slyšet uvítací znělka Windows. Karta funguje jenom, když ji celou odpojím od všeho a opět zapojím, ale při příští zátěži je to tu zase.

Když přepojím monitor na integrovanou grafiku v motherboardu tak vše funguje. (Samozřejmě až na tu GTX kartu.)

Nainstaloval jsem nejaktuálnější ovladače, kontroloval teplotu karty (zůstáva pod 60°C) a už si nevím rady.

Je možné ještě něco udělat, nebo karta už dosloužila a je třeba koupit novou?

Díky moc

Ve správci zařízení se zobrazuje normálně.

V rozlišení zobrazení - upřesnit nastavení se píše:

Celková dostupná grafická paměť: 4096 MB
Vyhrazená grafická paměť: 2048 MB
Systémová grafická paměť: 0 MB
Sdílená systémová pameť: 2048 MB

• Vyborne..
1) Nainstaluj si do PC SW jménem <OCCT>: **STAHNOUT ZDE**
2) Po jeho instalaci, Klikni na "GPU:3D" a vse nastav na "0" krome uvedené hodnoty "5" (*délka testu*)., test spustis tlacitkem "ON"

[img=/file/view/24081-set-png]http://pc.poradna.net/file/view/24081-set-png[/img]

3) Ted ten test nech jet, do té do boby, dukud se znovu neukaze ta anomalie, jestli se nestane do 5 minut, misto "5" nastav "10", pocitac do té doby "NEVYPINEJ" i presto ze ti zcerna obrazovka, popripade ho vypni az po casovém limitu 5, 10 minut dle tvého nastaveni.
4) Po testu se ti zobrazi vysledny GRAF:

[img=/file/view/24082-g-gpu-png]http://pc.poradna.net/file/view/24082-g-gpu-png[/img]

5) Graf se vetsinou nachazi v : PC > DOKUMENTY > OCCT > (datum) > (hodina) / dle provedeni testu. Az ten graf budes mit, podivame se kde projevuje ty tvé anomalie. :-)
TiP~ Pred testem se ujisti, ze jsi propojeni video-kabelem mezi monitor a PC zapojil do té GTX660.

• Bohuzel, nevypadá to na problém napájení, ale podle nestability a opravdu velkych vykyvu hodnot GK (panelovych V prevodníku), tvá grafická karta uz v PC nemá co delat, i pres malé % pri pokracování její vyuzití, muze poskodit jiny HW.
TiP~ Grafickou kartu opatrne odpoj a vyjmi z PC.

• Ve velkém, té karte bude provedena ta samá analíza v servise, neco na zpusob testování HW pres PHi, pres velmi malou pravdepodobnost by mohl byt na vine slot PCIe, ale je to podle vysledku nepravdepodobné, mas-li na zakladní jiny PCIe slot, nic ty nebraní ji otestovat, následovne Bridge, BiOS, (UPdate V-Bios), ale dojdes k záveru, ze jde o Gkartu s poskozením osazením.
(ono, jde o frekvencní napajecí profil, nebo jak to napsat a v urcitém profilu tvá <VRAM> do které se ukládají textury, kdyz jsou vyvolany ukazují nepresne, nezobrazí co v nich bylo ulozeno, predstav si to jako suplíky, das tam ponozky, kdyz je pak hledás otevres a tam nic, nevím jestli se to da vysvetlit na 5 rádku..