Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno GTX560TI pouze PCIE x4

Ahoj měl bych takový dotaz/problém, dnes jsme se chtěl podívat co stará GTX560TI dokáže tak jsem si řekl že přes MSI ulitu zkusím co vydrží dostal jsem se na 1020MZz jádro a 4155MHz paměti (Samsung) ovšem pak jsem si všiml že karta když je ve 2D je v klidku (57/125) ale jak přejde do 3D jede pouze v PCIE x4 pak jsem si uvědomil že mám kartu ve slotu který podporuje jen x4 tak jsem kartu hodil do x16 jenže hádejte...karta ve slotu nejede ,zkoušel jsem pročistit celé PC i PCIE slot ale nic vratál jsem jí do x4 slotu vše funguje jak má ovšem pod podmínkou že nevyužívá svůj výkon hlavně v Pixel Fillrate který má poue 14,4 GPixel/s a 560GTX má mít skoro 2x tolik přidávám screen že jde jen v x4 slotu.

Nevíte někdo co stím ? může být vadná deska? (spíše slot?) mám jí ještě rok v záruce takže s reklamací není problém jen tam nechci jít zbytečně

protože je v CZC.cz a budu čekat měsíc takže mě asi chápete...

Deska GB 970A DS3P (ver 1.0) update BIOS na nejnovější, zkoušel jsem i starší

CPU : FX 6100
RAM : 2x kingston 8GB (2x4GB)

A tie ovladace chipsetu a grafiky si mal odkial? Windows mas jake? Jake Win mali ti ostatni? Skusal si uz stejnu verziu toho GPU-Z jaku pouzivali ti ostatni? Ona moze niektora aj nieco vypisovat blbo.
Skusil by som aj uplne cisty Win a len ovladace chipsetu a grafiky a restart a spustit GPU-Z. Over si aj ze ci to naozaj ide na PCIe x16 (v nejakom HW info), a mozno je problem v tom ze ides na PCIe rychlosti Gen1 a ostatni idu na Gen2, ale neviem ono to pixel rate je IMHO skor interna vec chipu grafiky.