Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC, ~23.000, kontrola komponentu

Zdravim, po vanocich chci poridit nove herni PC. Komponenty mam vicemene vybrany, rozhodne chci jit do dvojce intel a nvidia. Mam celkem napnuty rozpocet, proto chci z vytriskat nejlepsi pomer cena/vykon. Abych se v sestave zbytecne nedopoustel nejakeho overkillu na zakladni desce atp. Nechci v budoucnu taktovat. Co na to rikate ? S nakupem SSD pocitam do budoucna.

Sestava je nasledovna:

http://www.czc.cz/4m9opnc2eujtlbvqb3lomsq2g8/sezna m
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Se zdrojem souhlasím, radši bych nějaký Seasonic, líbil by se mi modulární, ale studený spoje atp. Pokud bude dobrá bedna, tak zbytečný dráty schovám do bočnice. Proč jinou základní desku, procesor a paměti ? Je nutné kupovat k procesoru chladič, nevystačím si bez taktování se stockovým ?

Proč jinou základní desku

Protože ta co sis vybral je největší šmejd (Gigabyte). Ježkovo je mnohem kvalitnější..

procesor

Protože je výkonnější..

paměti

Protože jsou lepší a ještě k tomu levnější..

Je nutné kupovat k procesoru chladič, nevystačím si bez taktování se stockovým ?

Ne, to opravdu nevystačíš. Takže ano, je nutné koupit chladič. Není o čem přemýšlet..

• Jestli na HRY, tak i5 je velmi dobra volba, FX 8300, neni spatny procesor, ale mezi herni moc nepatri, AMD ale nema co jiného nabidnout.
• Mimo hry, v rendovani, rar, winZip, se drzi velmi dobre.
Porovnani pres CPU BOSS je k smichu :-D

•Zahrat zahrajes, ale jde o celkové porovnani kde porovnani ma byt na zaklade :
FX 8xx v Intel i7
FX 6xx v Intel i5
FX 4xx V Intel i3
• Kde bohuzel, i "i3" coz by se melo v zaklade porovnat s <FX 4xx>, se casto dostava na nebo pres uroven <FX 8xxx>, hlavne "i3" posledni GEN. <i3 6xxx>, "hernim" vykonu.
• V rendovani, WinRAR etc, se ctyr modulovy FX (octo Core) drzi slusne, kde se da opravdu porovnat, nebo konkurovat s intel i7.