Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upgrade pc sestavy

Dobrý den pres 2rokama sem si tu sestavil PC s vasi pomoci a kdyz tak koukam na HW naroky tech nejnovejsich her tak je to dcl síal kdyz si chce clovek zahrat na max detailech napisu vam moji sestavu a poradte to co nejdriv vymenit za lepsi dekuji,

MSI B85-G43 - Intel B85
MSI N770 TF 2GD5/OC
Seasonic S12II-520 520W
Intel Core i5-4570

co myslite?? jako u star wars battlefront jsou dcl brutal naroky :D NVIDIA GeForce GTX 970 , 16gbram a Intel Core i5-6600 ale lidi co hrjaou betu tak prej rikaj ze to je prehnany ze to htjaou na max detailech a nemaj tak vykonny sestavy tak nwm no :D :o

• Ano u prechodu z GTX770 na 970 se dá uvazovat, rozdíl vykonu bude podstatny, u <R9 380>, nemá UPgrade zádny vyznam.
• Procesor <i5 4570> je stále na hry víc jak dostacující a dlouho jeste bude.
Kolik más RAM, jaky OS a HDD?

Zeptej se sám sebe: Potřebuješ to, nebo opravdu sám vidíš, že ta grafická karta nestíhá? Nebo to jen vydedukuješ z požadavků?

Počkej až hra, kterou chceš, vyjde. Pak si jí kup a zkus. A když nebudeš mít všechno na maximální detaily ale třeba jen na vyšší průměr, tak si tu grafickou kartu kup.

Tak PC mas docela OK, nepises kolik je RAM, ale pocitam, ze tam budes mit dnes beznych 8GB, coz je naprosto postacujici.

Takze jen vymenit grafiku. Jak ti tu pisou o R9 380, tak tou si oproti GF770 nepomuzes, to by byla nesmyslna vymena, ale ani GF970 ti vykon az tak moc nezlepsi, povazuji i tento upgrade za zbytecny. Pokud to mam mit nejaky vyznam, potrebujes GF980 nebo R9 390X.

• S <GTX 970> si pomuze hodne, 30-35%/40% narust vykonu (dle urcité hry), bych nenazval zanedbatelny..
• Bohuzel, momentálne <GTX 770> zadnou nemám, ale mám tusí jeste 2 <GTX 970>, kde rozdíl jejich potencionálu a vykonu, si dovolím ríct, ze znám dobre..

• Vám uz opravdu strasí na hrade s tím DX12, zadné DX12 Only není a nebude, zacne to ruznyma patch na nativní podporu DX12 etc, takze nez se opravdu na trhu objevy opravdové hry DX12 bude nákou dobu trvat.
• Já mám treba zase rád efekty PhysX ve hrách (traba ve Witcher 3), se kteryma se potká momentálne potká víc jak DX12, kdyz veme 390x tak k ní bude muset vzít i zdroj, takze cenove zase rozdíl.
• Kdyz na to príjde, mozná nemá ani WIN10, hlavne mu tam hned narvat R9 390 na DX12..to uz není normální, uz neco mezi stupiditou a posedlostí.

1. W10 je pro hráče výhledově v podstatě nutnost

2. DX12 bude, IMHO, po mnoha letech výslovně přelomový, navíc bude "zálohován" Vulkanem, tj. nikdo (s výjimkou nvidie, která bude potřebovat vydat Pascal) nemá zájem vývoj her pro novou platformu brzdit. Ty výhody jsou jasně patrné pro všechny - vývojáři dostanou více dostupného výkonu (který dnes po HW stránce není už moc kde brát) a mohou tak přidat na kvalitě a tím se odlišit od konkurence, hráči zase dostanou plynulejší hry a/nebo nižší spotřebu.

Ono se to nezdá, ale DX12 je IMHO největší pokrok a skok od legendárního DX9.0c.

jj, DX12 je Xbox One a Vulkan je Android, oboji jsou dnes oblibene platformy, kde dochazi snad i k vetsim trzbam nez na PC. A vyvijet neco dvakrat nebo vicekrat nikdo nechce. Kdyz pricteme rozsahlou revoluci z hlediska funkci, tak by vyvojari byli sami proti sobe, aby to nezacali co nejdrive nasazovat.

Tazatel ma docela dobrou grafiku, byt jim, tak si pockam na Pascal, pokud chce NVidii nebo jdu do Radeona.