Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ACER Liquid E700 alebo Lenovo A5000 ?

Zdravim,

Uvazujem nad kupou smartfonu, ale hlavne koli vyuzitiu ako GPS navigacie v aute. Pravda, pouzivat sa bude aj na klasicke vec. Ktory z tychto svoch by ste mi skor odporucili ? Obe maju slusnu vydrz a velmi podobne parametre. Neviem sa teda rozhodnut.

Dakujem

no ja neznam tve pozadavky a ani nevim kolik jsi ochoten utratit a jestli jsou finance, ktere do toho chces dat vubec realne, protoze ty vybrane jsou lowend, od ktereho moc ocekavat nemuzes.

hlavne koli vyuzitiu ako GPS navigacie

Tak tohle je hlavni vyuziti a zvolis Mediatek, ktery snad konecne udelal opravdu funkcni GPS ted u novych modelu, coz ale MTK6582 rozhodne neni.

Lenovo A6000 je celkove lepsi telefon, v podstate za stejnou cenu, ale ma slabsi baterku.

Tak tieto som vybral koli baterii hlavne. Ja mam rozpocet tak do 150e, viac nie. GPSko mali obe, tak som nejak neskumal akej je kvality. Ale vseobecne som velmi nenarocny uzivatel telefonov, teraz mam Nokia 180 Dual a uplne mi to staci. Simky tak ci tak necham v nej a na telefonovanie budem pouzivat tento. Ale na navigaciu a sem tam aj internet, hudbu a video by som uz zobral smartfon a nie cistu GPS navigaciu. Cenovo su podobne. Neviem ale ako to je s kvalitou samotneho GPSka, nerozumiem tomu, nemal som potrebu to zistovat, ale casy sa menia a GPS navigaciu potrebujem k praci.

Ma leda tak hovno, GPS je dana pouzitym SoC a Lenovo tam nic jineho nestrka a pouzite SoC je Mediatek MT6582, coz znamena, ze GPS je sice lepsi nez byly Mediateky v minulosti, ale porad se absolutne nechyta na ostatni bezne SoC, at uz Qualcomm, Intel, Samsung nebo i Huawei.

Asi jsi v zivote nic jineho nevidel nebo vubec nevis o cem mluvis!

Ne, neni v pohode, mozna ti staci, ale to neznamena, ze u ostatnich beznych znacek SoC neni (Respektive je) mnohem lepsi, je to rozdil tridy. Neboj znam jednotlive SoC a moc dobre vim, ze to neni nic papiroveho, je proste horsi. Nevidim duvod proc si kupovat apriori primo s vyuzitim na pouzivani GPS horsi zarizeni, kdyz za stejne prachy muze mit lepsi.

OK, jsem rad, ze se to vyjasnilo. Tak jen podotknu, ze A7000 ma procesor Mediatek MT6752, coz je OctaCore ARMv8 nebo-li to je ta rada puvodne cela pojmenovana jako Helio, ale nakonec je Helio jen ten nejsilnejsi model, nicmene cela rada uz ma stejnou GPS, kde konecne Mediatek dohnal konkurenci, coz teda jen potvrzujes. :-)

Ahoj, A5000 jsem samozřejmě měl a delší dobu jsem jej používal. Můžu říct, že GPS byla opravdu kvalitní, klidně bych ji srovnal s GPS v mém Vibe Z2 Pro s Snapdragonem 801. To, že to je mediatek přece nic neznamená. Doporučuji ti si ten telefon někde půjčit a otestovat. Uvidíš, že GPS je na tom opravdu dobře! Vojta, Lenovo Ambasador

Nikoliv, to ze je to Mediatek znamena vsechno. Nebot tu GPS (ten cip) vyrabi prave Mediatek a je znamo, jak kvalitni ty cipy Mediatek ma. Zlepsilo se to az u nove rady (Helio a ty cipy co vysly okolo nej).

Take mam telefon se Snapdragonem 801 a jelikoz znam (v praxi) i ty Mediateky, moc dobre vim, jak obrovsky je tam rozdil. Pokud mi tu tvrdis, ze A5000 a Vibe Z2 Pro to maji nastejno, tak to muze znamenat pouze dve veci: bud jsi to otestoval spatne a pouze na mistech s dobrym signalem, typicky mlha nekde uprostred lesu je signal horsi nebo na tom Vibe Z2 Pro neco Lenovo tezce zvoralo, bud spatna antena nebo nejaky softwarovy problem.

Ne Vojto z Lenova, ja nejsem marketak, ja nepotrebuji mit ten telefon v ruce, jelikoz mam nejake technicke znalosti, uplne mi staci si vyzkouset libovolny telefon s SoC Mediatek 6582 a protoze maji vsechny osazeny tu samou GPS, hned vim, na cem jsem.

Ja ho nemam, mel jsem moznost si ho prohlednout, vim, ze lidem standardne funguje. Uvedom si, ze je to levny telefon za necely 4.000,-, tomu odpovida vybava 1GB RAM, ale treba peknych 8GB pameti. Hlavni nevyhoda je, ze nema LTE pasmo 900MHz, takze se nehodi do datove site Vodafone. Jinak co se tyka Lenova, tak jejich telefony obecne po strance konstrukce nejsou zadne zazraky, nicmene v uvedene cenovce nemuzes u zadneho jineho telefonu ocekavat kdo vi co. Takze ja bych se nebal vzhledem k cene ho doporucit.