Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Funkcni propojeni Windows Server 2012 s Windows v VM Virtual Boxu

Dobry den, snazím se zprovoznit virtualne DNS server ve Windows Server 2012 a pripojit do nej virtualne Windows 7 (8), abych si vyzkousel nastavovani prav etc... protoze pokud dam pripojit windows do domeny taky mi to vyhodi chybu.(Pokud bude potreba screen dodam).
Oba systemy mam virtualne, jak mam nastavit sit ve Virtual Boxu aby to behalo? (Popripade nastavit IP Adresy a branu).
Internet je zapojen pres VDSL modem ktery je propejny s Routrem TPLINK (Pokud je tato informace dulezita)

Dekuji za pripadnou pomoc.
Jirka

Fu cital som 2x a netusim, co riesis.

Dobry den, snazím se zprovoznit virtualne DNS server ve Windows Server 2012 a pripojit do nej virtualne Windows 7 (8)

Pripojit znamena co? Pripojit ako do domeny (to jedine mi dava zmysel)?

protoze pokud dam pripojit windows do domeny taky mi to vyhodi chybu.(Pokud bude potreba screen dodam).

Ano ta chyba by prezradila viac ako tvoj nejasny popis.

Pokud je daný sever Doménovým, pak potřebuješ, aby klient, který se má do této domény připojit, viděl a používal DNS server tohoto serveru. Jinak to fungovat nebude.

Pokud jsou oba stroje virtuální, použij takový virtuální adaptér, který je typu "host only", tj. nemá vazby na vnější připojení k netu, a tedy nebude vadit, že DNS přidělíš z virtuálu. Alternativně můžeš virtuálním Sedmičkám nastavit adresu z DHCP, ale DNS servery nastavit ručně. Pak bude fungovat i připojení k internetu.