Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hdd

Kamarád mi zpravoval PC a dal mi do PC druhý disk a nastavil mi je oba, že když se jeden rozbije tak, že mi všechno zůstane pořád uložené jak bylo, abych se nebála se někdy něco smaže co tam chci mít uložené. Chci se zeptat jak poznám, že jeden z disků se rozbije? Jsem holka, takže žádné blbé odpovědi prosím :) moc tomu nerozumím

Bez znalosti toho, jak to kamarád nastavil se odpovědět nedá.
Mohl nastavit tzv. RAID (zrcadlení disků), kdy se všechny informace zapisují současně na oba disky
Mohl nastavit nějaké zálohování na druhý disk.

Proč se nezeptáš kamaráda, který to nastavoval?