Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém HDMI

Zdravíčko, přátelé. Stala se mi příhoda, že jsem si cvaknul VGA kablík, který už to nerozchodil. Doma jsem měl HDMI kabel a propojil tedy jím můj PC a Televizor. Ano, televizor. Monitor mi shořel asi rok zpátky a od té doby používám telku. Velikost pohoda. Kvalita horší. No bohužel když jsem to napojil skrz HDMI, leč se to přepnulo rázem přes něj, mám asi na bocích obrazu 2cm z obou stran černý pásek. Jakoby se to zmenšilo. Ke vší smůle to na té televizi nejde roztáhnout jak na moniutorech a já tedy nevím co s tím, protože i tento text, co píšu je příšerný. Celkové je obraz hnusnější a já nevím jak to roztáhnout do stran. Jedná se o televizor ORAVA LT680 A45B. Je nějaká možnost že to vrátím do stavu jak s VGA nebo budu muset pořídit nový (starý) VGA a nebo nový (starý) monitor ? Děkuji

V ovladacoch hladaj nejake overscan alebo underscan, pripadne sa to da zmenit v registry, zavisi od ovladacov a grafiky. A nastav si tam nativne rozlisenie telky, ta telka je len 1680x1050, tak si to nastav v pravy klik na plochu - rozlisenie. Ziadne 1920x1080.
P.S. pripadne je ta telka mozno len 1366 x 768, skus nastavit to.

Jde, ale obraz je horší a stejně velký (taky černé okraje. Btw. Vymazal jsem uplně ten ovladač, nainstaloval znova a už při pravém kliku na plochu mám možnost "AMD Vision Engine Control Center, ale mám tam jen procesor. Ale stáhl jsem nějaký GPU Twaek od asusu a tam je nastavení grafiky, ale nikde jsem zatím nenašel něco v tom smyslu co jste mi ukazovali předtím.