Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internet od 4ky

Zdravim, dnes som si aktivoval mobilný internet na 4KE (nový slovenský operátor), mám starší typ telefónu a internet mi nejde. Volal som im a povedali mi že to mám nastaviť podľa návodu na ich stránke tak som to skúsil. No potom som si všimol že sa jedná o 4G internet tak som si pozrel v telefóne či vôbec podporuje 4G, ale bohužial telefón podporuje len GPRS a EDGE, takže môže to byť chyba že mi internet nešiel? Alebo musí ísť aj cez GPRS alebo ako to je? Prosím o radu vdaka.

• O jaky telefon jde presne, "oznaceni", typ.
• Jestli nemas telefon podporujici technologii <4G/LTE>, tak ho mit nemuzes, tudiz ani tuto technologi vyuzivat :-).
• Zbylé oznaceni, se tyka rychlosti spojeni:

V pripade od "nejpomalejsiho" po "nejrychlejsi":
<G> : "GPRS" (General Packet Radio Service) nebo taky nazyvany <2G>
<E> : "EDGE" (Enhanced Data-rates for GSM Evolution), je rychlosti mezi <2G a 3G>, nekdy nazyvany také <2.75G>
<3G> : "UMTS" (Universal Mobile Telecommunications System)
<H> : "HSPA" (High Speed Packet Access) rychlejsi jak <3G> nazyvany <3G+>
<H+> : "HSPA+" mensi voluce "HSPA", zase o neco rychlejsi nazyvana <3G++>
<LTE> nebo <4G> : "LTE" je prakticky vyznam "Long Term Evolution/ Advanced"

• Uz se testuje i <4G++> a do budoucna <5G>
• Na pouziti a chodu internetu, v dnesni dobe chce alespon minimum 3G (UMTS), Me jde osobne internet az od oznaceni <H>, 2G tak na poslani Emailu bez prilohy :-) .
*Mam-li nekde spatné oznaceni, prosim o opraveni*