Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC 25k

Ahoj, tento měsíc si musím poskládat PC za cca 25 000. Preferoval bych Intel a Nvidiu, ale nerozumím tomu, slyšel jsem jen něco o optimalizaci her. Kdyby si s tím někdo dal práci, bych bych vděčný :)

Díky

Osobně tomu nerozumím, vůbec. Je pro mě složité si vybírat, když každý navrhne jiné komponenty a má jiný názor. Rád bych na tom hrál zaklínače a gta na vysoké detaily. A co říkáte na 16 GB RAM? Jinak chápu že i5 stačí oproti i7. Jinak si myslím že grafická karta je super. Ve zdrojích a tak už se nevyznám. Díky :)

Existuje milion stránek, kde si ty karty můžeš dát do porovnání a najít si benchmarky při konkrétních hrách na každou z nich. Ale to jen kdyby ses v tom chtěl pídit trochu více. Ono postačí, když začneš už na stránkách jakéhokoliv prodejce a stačí se podívat a porovnat už jen ty papírové parametry a rozdíly :-)

Ano, závisí to na konkrétních hrách. Nebudu ti lhát, že 390 je lepší ve všech, ale..
Když ti tu odpovím po svém, mí odpůrci se do mě pustí s plnou parádou :-D
Nevím, proč si v původním návrhu chtěl volit GPU od nV, ale rozmlouvat ti to nebudu.

Každopádně pro mě.. ANO, je lepší (R9 390).
Větší sběrnice (ok, není až tak moc důležité).. a více paměti (8GB vs 4GB), to se v budoucnu bude hodit :-)
+ slavná podpora/nepodpora DX_12

Takže při stejné ceně je pro mě 390 jasná volba.

A co víc bys k tomu chtěl říct?

Nejdůležitější faktory jsou ty, že 390 má 8GB paměti, 970 "pouze" 4GB.
Rozdíl ve sběrnici je také dvojnásobný ve prospěch 390.
(Až přijde doba DX_12, s GPU od AMD tolik nezapláčeš).

Co hraje do karet pro 970 je to, že míň topí a tudíž žere. U 390 se budeš muset smířit s větší (horší) spotřebou. Takže je jen tvá volba, jak se rozhodneš a jestli budeš podporovat červené či zelené :-)

Osobně mám 390 a nestěžuji si, za GTX bych neměnil.

10 | Re: MSI R9 390 vs. MSI GTX 970?
Dom1000 | 24. 6. 2015 | 1 reakce | kladně hodnotili 3 uživatelé z 14 | Reakce na 9
Jasně,kup si pískací GTX 970,která ani nemá 4GB!
11 | Re: MSI R9 390 vs. MSI GTX 970?
podesva.f | 24. 6. 2015 | 1 reakce | kladně hodnotilo 9 uživatelů z 15 | Reakce na 10
Proč by to dělal?Ať si koupí nepískající 970-ku, se 4 GB VRAM a bude spokojen, jako já.
Užitečné?
nahlásit odpovědět
12 | Re: MSI R9 390 vs. MSI GTX 970?
Dom1000 | 24. 6. 2015 | 2 reakce | kladně hodnotili 2 uživatelé z 12 | Reakce na 11
Každej ví,že GTX 970 nemá 4GB (3,5GB),pískají ji cívky a vykonově je R9 390 mezi 970 a 980

:-D

Tady by mě jen zajímalo, jakou hru například. Já se svou "ubohou" 390 klátím na FHD všechno na ultra a zatím jsem problémy tak nějak nezaznamenal (teda tak, že by to nějak omezovalo mou hratelnost, nejsem honič FPS).
Ale jo, asi nemohu až tak soudit, jelikož nejsem vyznavač některých z těch "high end" her (Zaklínač, Assassin´s...)

Ale už dlouho mám za to, že s 390X se nechá klátit už i 4K :-)

jsem zvyklý čekat

Čekat na co? SSD není při vyšším rozpočtu vůbec špatná věc.
A až budeš mít na opravdu POŘÁDNÝ UPgrade, koupíš si lepší monitor (s vyšším rozlišením) a k tomu přidáš tu vytouženou 390X - pak to bude mít smysl :-)
Můj seznam kompletní byl, tam jsi měl i zmiňovanou optickou mechaniku.

Ne, nenazval bych to "rapidním". Nevím, říkalo se tak 10-15%?
Každopádně většina lidí ti řekne, že s 390 si na FHD vystačíš bohatě. Pokud chceš přesto vzít verzi s "X" a díky tomu nevzít třeba SSD, to je na tobě :-)
Jak říkám, dříve jsem se snažil vzít maximum pro FHD hraní, zvolil jsem 390 a problémy jsem zatím nezaznamenal. To Xko bych volil spíše už do vyššího rozlišení, kde mnohem více využiješ ten její potenciál. Ale nerozmlouvám ti to :-)