Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reinstall Win7 64-bit

Dobrý den, reinstaluji přes wintoflash Win7 64 bit na nootebok Samsung, vše jde jak ma nabootuje to proběhne 1 čast instalace typicky pro windows pak se počitač restartuje a stane se něco co vidím poprvé, na obrazovce se zobrazi obraz nachvili pak zmizi a zase takhle dokola a nic se neděje až když ho vypnu restartuju a zas nahodim boot z flashky pak se stane to samé win se instaluje do ty první části restartuji se jak je známo a to samé do kola už jsem zkoušel Win7 ultimate i Win7 premium a myslím že typem systemu to nebude, možna nastavením v biosu nevim nevíte co stím ?

Win7 sa nerobi cez wintoflash ale existuje microsoft USB download tool, je to na MS webe (pouzi google).

nasledne dalsia vec je ze co uz mas na HDD momentalne, ak tam uz mas MBR apod, tak na to Win nesaha, a ked je ten MBR posahany, tak to potom nebootuje. Da sa to riesit z prikazoveho riadku (z instalacky) prikazmi bootrec /fixmbr a bootrec /fixboot

A dalsia vec je ze jak bootujes instalacku a jak potom bootuje harddisk, mam na mysli uefi boot alebo ne-uefi (legacy) boot. Ked nabootujes instalacku v uefi mode, tak musis mat v biose nastavene uefi mod pre vsetko. A naopak ak mas uefi mod v biose, tak nebootuj instalacku v normalnom mode ale v uefi mode (v bootmenu sa to da vybrat, zavisi jak si ten usb stick vytvoril)

MM, někdy to není tak jednoduché. Já už se isntalací nadělal, ale tyhle nový desky, biosy..

Než jsem si nainstaloval win7 na svůj nový Samsung 850 Evo, tak to bylo peklo a hromada googlování. A rozhodně se nepokládám za začátečníka.
Triky jako vytáhnutí USB a hození do jiného portu nezabíraly, instalátor (ačkoliv HDD viděl, tvořil na něm oddíly, formátoval..) odmítal spustit samotnou instalaci IS (že prý nemůže najít systémovou partition) ..

Postup, kdy nakopíruju instalační soubory na HDD a instaluju přímo z HDD mi v těchto zapeklitých situacích pomohl..

sam jsem se ted natrapil s 2 instalacemi win7 (z USB disku) -- a pokazde jine reseni

a) opravil jsem to pres bootrec (kdyz se instalace skoro dokoncila ale pak to skoncilo v boot loopu)
b) (nenachazelo driver na CDROM i kdyz jsem instaloval v flash disku) ..zkopiroval instalacky na disk (xcopy), pres diskpart nastavil aktivni oddil a pak bootnul primo z disku