Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem linux nebo windows na stare pc

zdravím mám starý notebook HP Probook 5330m.

Koupil jsem ho už použitý nemám k němu ani ten klíč na Windows což jsem věděl. Notebook nemá grafiku ale jen tu v procesoru hry sou tudiž zabité. Používám jen na internet a na sledování filmů. Moc se mi nechce stahovat další windows dvacet jsem zkusil stahnout ale nenačte se z flashky prej to mám zkoušet než trefím ten zprávný a funkční. Takže nestačil by do notebooku jen nějaký linux který je zadara a popřípadě který.

Děkuji za pomoc

no na internet a sledovani filmu ti staci cokoli.

osobne bych nahodil bezne Ubuntu 14.04 a uvidis, kdyz se to bude trhat, protoze vychozi prostredi Ubuntu je proste hardwarove narocnejsi, tak neni problem doinstalovat LXDE nebo Mate. (Ohledne toho, jestli si s linuxem vubec netykas, tak je ti jeste moznost nainstalovat Linux Mint 17.2, ale vyber ten s prostredim MATE, to by melo take dobre fungovat.)

Na internet nasledne Chromium nebo Firefox.

Na filmy nahod SMPlayer.

Programy se nikde pokoutne nestahuji ale instaluji pres nejake centrum softwaru nebo pres instalovaci program Synaptic.

to je boží já myslel že budu muset kupovat nějaký windows.
tak já zkusím to ubuntu a uvidí se snad to pude ten HW pc není až tak snad hroznej
takže to má něco jako google play to je boží

a všechno pujde nemusim já nevím instalovat nějaké ovladače třeba pro zvuk nebo nějakej na jestli se tomu dá říkat grafika nebo wifi.ostatní jako webkamera nebo bluetooth nepotřebuju

a děkuji za rady

opravuji Ubuntu nainstalováno vše funguje ovladače se nějak nainstalovaly sami jde jak sítovka bluetooth wifi zvuk funguje i webkamera a i grafika je ale jestli to něco instalovalo nevím.
system hned funkční použitelný jen video přehrávač není nic moc ale jde nahradit

Takže doporučuji a mockrát děkuji za radu mě stačí bohtě

v podstate u Ubuntu je nejdulezitejsi ten internet (umet vyhledavat pres Google) a teda je dobra alespon castecna znalost anglictiny, pak tam jde temer vsechno.

Dokonce i vetsina programu pro Windows, nejdou predevsim hry DX10/11 a nejdou nektere programy jako je napriklad Adobe Illustrator, ani jedno by nemel byt tvuj problem, takze myslim, ze bude slouzit dobre.

Kdyztak navod na Ubuntu i forum, kde si muzes nechat poradit je na www.ubuntu.cz

je to placene, nezkousel jsem, nedava mi smysl poridit zadara linux a pak platit za crossover, to uz radsi do dualbootu zaplatim za Windows. jinak ale co jsem slysel tak to neni nijak dokonale, kdyby to bylo na takove urovni, ze by to rozjelo vsechno a vsichni na to peli chvalu, tak snad bych to i poridil, ale neco, kde novejsi hry mozna budou fungovat, ne to nechci.

Tak si nechaj to ubuntu. Ja osobne by som skusil aj Lubuntu alebo Kubuntu, to su ubuntu s inym jednoduchsim(rychlejsim) grafickym prostredim, ptz neznasam animovane somariny v OS, ked budem chciet kukat na animovane blbosti tak si zapnem vecernicek :-)
Pripadne skus, staci len nastartovat na test z USB alebo CD, nemusis to hned instalovat.

spustě toho moc nechapu ale asi si to nechám. jestli je rychlejší nebo jednoduší nevím. tohle my přijde dost rychle i se srovnání s minulíma Win 7 o hodně rychlejší. a co se jednoduchosti týka kromě chromu na prohlížení internetu a občasné pouštění filmu které mám ve složce na ploše nic víc nepoužívám takže jednoduší už to asi ani bejt nemůže

Je fakt že mužu skusit i jiny protože tak sem skoušel i tenhle ubuntu ale to má čas

i tak díky

hlavne lubuntu, kubuntu, ... to jsou nesmysly, nejednodussi je proste nainstalovat Ubuntu, ozkouset a kdyz by snad nevyhovovalo, tak jine graficke prostredi doinstalujes jednim prikazem (najdes pres Google). Ani nemusis restartovat pocitac, staci se odhlasit, vybrat jine prostredi a prihlasit se. ;-)