Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem na SSD disk nejde nainstalovat W8

Ahoj všem
Koupil jsem si do NB nový SSD 256GB a nějak na to nejde naistalovat žádný systém.
V instalaci, do kroku kde se zvolí oddíl na kterém bude systém je vše OK. Ale po
chvilce instalace to hlásí : kód chyby 0x8007045D. Po restatu opakování instalace
ve stejném kroku se už žádné disky nezobrazí... Ani bios nejde nahodit. Další hlá
šky jsou na obrázku.

Jake tam su oddiely na tom disku? Skus ich v instalatore vsetky zrusit, a instalaciu daj na prazdne miesto bez oddielu (on si ich vytvori sam, vcetne toho 100MB speci oddielu ktory tam momentalne asi nemas a nevie ho to vytvorit lebo neni miesto).
A Win8 instalacku bootuj radsej v UEFI mode, ak to tvoj BIOS unmoznuje (nasledne samozrejme aj tie Win bootovat v UEFI mode t.j. nastavit do BIOSu boot mode UEFI pre vsetko, ne legacy)

Tak ten 100GB oddiel v instaltore zrus, a oznac to prazdne miesto ktore tam vzniklo a zmackni next. V tom instalatore Win.
Inac stale je polemika GPT vs MBR a neUEFI vs UEFI boot, Win to ma trochu strikne (ne)podporovane, tusim chce mat vzdy GPT pre UEFI a MBR pre neUEFi boot, lebo asi v MS su dilinovia. T.j. ak nepomoze to prazdne miesto, tak mas problem v tomto.

OMG ten oddiel si musi vytvorit instalator spravne, ptz ty si ho vytvoril blbo. Tak ho vytvor instalatorom Win. Spravny postup je ten ze nemas oddiely ziadne, spustis instalator Win, v instalatore zmacknes na new oddiel, tam si navolis velkost 100GB ked chces mat Win len na 100GB, v tomto momente si Win vytvori aj pomocny oddiel ak ho potrebuje, a instalujes Win na ten 100GB oddiel. Nasledne po instalacii Win si vytvoris vo Win dalsi oddiel na zvysku disku, v sprave diskov. Vytvaranie oddielov inymi nastrojmi pred instalaciou je blby napad, prave preto lebo vidis co to robi.

Snazis sa asi ten BIOS spustit nejak blbo (mas prepnute F klavesy na fungovanie len so stlacenym Fn, a podobne?) alebo mackas blbu klavesu moc skoro alebo moc neskoro. Bez disku a akychkolvek bootzariadeni BIOS zvycajne vleze do setupu aj sam.

Vseobecne nemusis ani riesit bios, skus proste najprv ten ssd uplne vycistit, ak sa dostanes v instalacke do konzoly tak skus ci tam neni prikaz diskpart, ak je tak potom
list disk
select disk spravne cislo
clean

a restartni to a spust instalaciu a vytvor si 100GB oddiel v instalatore a instaluj na neho. Urcite maj pocas instalacie odpojene vsetky ostatne disky, nech sa to nesnazi drbat bootoddiel na iny disk.

Urcite to ide. Mas externu klavesnicu? Skus odpojit a robit to s internou, alebo pripoj externu a skusaj s externou, tesne potom jak sa rozsvieti na ext. Numlock tak zacni mackat o dusu. pripadne na internej uz predtym jak sa objavi logo tak mackaj odusu. Neviem jaku mas znacku NTB niektore potrebuju najprv Esc a potom nejaku inu klavesu a trafit sa do spravneho momentu, a skusaj to po normalnom restarte (napr. po ctrl alt del alebo po 5sekundovom tlaceni powerbuttonu), ne nejake vypnut z Win lebo to je u W8 sleep a potom nefunguje klavesa pre bios ptz po sleep to skace rovno do win.
Pripadne to vypni a vyber nabijacku aj baterku ak sa da na minutu, a potom hned po prvom zapnuti mackaj klavesu pre BIOS. Potom to urcite nebude prebudzat zo sleep.
P.S. nevidim ti na to ze jak to mackas a kedy to mackas ani jaky to je ntb, tak mi je tazko hadat ze preco ti to nevleze do biosu

udělal jsem toto:
diskpart -> list disk --> select disk 0 ---> clean ----> a čakal jsem...
Virtual disk Service Error:
Čištění není na disku obsahujícím aktuálním spouštěcí svazek, systémový svazek,
svazek se stránkovacím souborem, svazek s havarijním výpisem nebo hybernační
svazek povoleno. Nic se nestalo. Bios se nainstaloval nový z flešky.