Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s myší a klávesnicí při přeinstalování Windows 10 na 7.

Dobrý večer. Chtěl jsem se vrátit z desítek na sedmičky, ale nastal docela nepříjemný problém. Vybral jsem možnosti obnovení systému a po restartování se rozsvítila myš i klávesnice jako obvykle. Jenže v momentě, kdy naběhla obrazovka s výběrem rozvržení klávesnice, se mi obě zařízení umrtvila. Zkusil jsem myš i klávesnici přepojit do jiným USB portů, ale bez reakce. Takže jsem restartoval natvrdo přes tlačítko zap./vyp. a teď nevím, co dál. Prosím o radu. Děkuji

Spust to recovery mackanim Alt F10 po zapnuti.
To co si tam spustil z Win asi najskor neni recovery od vyrobcu, ale nejake nefunkcne kraviny z Win10.

BTW. snad ti tam ten W10 neposahal kompletne tabulku oddielov na GPT, to by recovery nemuselo ist uz vobec, len instalacia z instalacky. Ak sa chces vracat z W10 na povodny Win tak treba volit navrat na povodne Win, a ne ziadne vyrobne stavy, W10 nepozna vyrobne stavy, W10 neni vyrobca HW).

Ak tam nainstalis acer recovery manager tak ano, ale nemas jak to nainstalovat ked ti nic nefunguje. Ked to ma nahodou PS2 konektor tak tam strc PS2 mys :-) a dosintsaluj ovaladac chipsetu a pojde aj USB.
idealne ak to preinstalis nejakou normalnou W7 instalackou. Licencne cislo W7 by si mal mat na bedni kdesi

Klávesnice s myšími funguje, ale jen u výběru rozložení klávesnice při obnově systému se mi vypnou. Je to zrovna v momentě, kdy při startu systému nabíhá logo Windows. Jakmile logo zmizí, klávesnice a myš jsou aktivní. Zítra to zkusím přes instalační DVD sedmiček.

To som teraz nepochopil. Takze ti tam stale normalne funguje Windows10, ci co? Ak ano, tak tam mas niekde v start urcite acer recovery manager, tak skus ten, alebo v nastaveniach Win10 mas 30dni po prechode zo stareho win moznost vratit sa na ten stary Win presne do stavu jak bol pred tym upgrade. Nevola sa to vyrobny stav, vola sa to nejak ze vratit na povodny Win

Nevadí, vysvětlím. Původně jsem měl sedmičky a na desítky jsem upgradoval chvíli potom, co přišly, takže možnost návratu v nabídce už nemám. Teď už musím komplet přeinstalovat. Bohužel desítky si to celý nějak přizpůsobily k obrazu svému, takže to, co jsem normálně dohledal v sedmičkách ve Startu, teď tam prostě není. Hledal jsem, jak to jen šlo a po Acer recovery manageru se slehla zem a klávesová zkratka prostě nefunguje. I na oficiální nápovědě pro Acer a Win 10 je postup jen z Nastavení. O Acer Recovery píší jen u Windows 7. Což o to, z desítek by to šlo v pohodě, kdyby mi na začátku procedury obnovení nechcípla myš s klávesnicí.
Už jsem si vypálil image Win 7 a ani nevím, jestli mi to nějak pomůže. Potřeboval bych to obnovit z bitové kopie na HDD.

(myš s PS/2 konektorem už bohužel nemám)

Z desitek by to neslo v pohode, to su lenb rozpravky microsoftu, to vyrobni nastaveni z Win10 este nikomu nefungovalo, rozdrbalo to system do uplnej nefunkcnosti, takze but rad ze ti nejde ta mys, potom by ti neslo nic.

Zober instalacku a preinstaluj to, ja by som sa vrtal v tom ze v jakom stave su oddiely a skusal spustit normalne recovery (trebars aj nastavenim 2part ako aktivnej, ak si to vies dat potom nazad bootom z ext.media)

Ako som uz pisal vyssie ja by som sa snazil nasilne spustit ten recovery oddiel vyrobcu (trebars vytvorenim instalacky na USB a naslednym nakopirovanim suborov z recovery oddielu, apod, po analyze stavu oddielov a prip. konverzii nazad na MBR apod), ale porad mu jak to urobit klikanim vo W10. Nech si skusi tu PS2 mys alebo este moze skusit v BIOSe vypnut XHCI controller, nech ma vsetky USB porty len na EHCI controlleroch, ak je problem nahodou v tom. Ale co z toho klikacieho W10 "vyrobneho stavu" potom vyleze, na to by som nevsadil ani sparatko.

Teda koukám, docela pozitivní zprávy :-) No, jako při obnovení z W10 s upřesněním nastavení je nabídka obnovení z bitové kopie. Možná problém uživatelů byl v tom, že dali jen návrat do továrního nastavení, který je hned první na očích.
Zkusím to s tou PS/2 myší a uvidím, třeba to vyjde. (tedy pokud se neumlčí i PS/2 konektory :-))

Co se týče "zatracených desítek", za tím si stále stojím, protože díky nim se Acer Recovery Management úplně vypařil. V sedmičkách byl přímo ve Startu a nebyl problém pohodlně systém obnovit. Kromě toho mi koliduje jeden plugin grafického programu se znakovými sadami systému, což se na sedmičkách a 8.1 neděje. Evidentně ještě nejsou desítky tak vyladěné.

Dopl.: zde je link na obrazovku, při které mi přestanou fungovat myš s klávesnicí: http://www.lenovoblog.cz/wp-content/uploads/2014/0 2/P4160091-25255B7-25255D.jpg

To ale nevypada jak obnova na Win7, to som zvedavy co to tam obnovi. Skus bud PS2 mys alebo skus v BIOSe deaktivovat XHCI (USB3.0) controller a nechat len EHCI (USB2.0) controller na enabled, ak to tam mas v BIOSe, ze co to potom bude robit.
A najprv si skontroluj ze ci tam vobec mas PS2 konektor na tom PC :-)

Ok, večer se na to vrhnu a dám pak vědět, jak to dopadlo. Včera jsem se pro jistotu mrknul a PS/2 konektory tam ještě jsou. :-) Jinak pokud to nabízí obnovu z bitové kopie, tak ta je tam snad jedna a to čistý Windows 7, tak počítám s tím, že se mi to vrátí do původního stavu. Kouknu i do BIOSu, jak jsi mi napsal, zatím díky a drž palce. :-)

Akorát teď si nejsem jistý v tom, jestli se při upgradu na W10 nějak "neupravil/neposral" oddíl s bitovou kopií W7. Je to možné? Doufám, že ne.

Takže situace je taková, že jsem se nikam neposunul. Donesl jsem si z práce dvě PS/2 myši a ty se vůbec nechytly. Přitom mám v BIOSu tyto porty aktivní. XHCI/EHCI možnost pro USB tam bohužel nemám. Takže cestou skrz Windows 10 se asi nikam nedostanu. Jediné pozitivum je, že recovery oddíl tam stále je a v pořádku. Teď jde jen o to, jak z něj vyvolat sedmičky. Neexistuje nějaký program, který dokáže zastoupit Acer eRecovery Manager?

Nebude to mat vliv. Ale zasadna otazka je ze ci tie oddiely W10 previedlo na GPT, alebo ne. (zistis trebars asi v gparted apod). Ak ano je dobre sa najprv pokusit ich previest nazad na MBR system, alebo budes muset W7 (64bit) bootovat v UEFI mode.

Ako uplne prve je dobre to co pisal brtnik skusit nastavit recovery oddiel ako aktivny, ak je to este MBR a ne GPT system (tam sa to robi inac). Podakuj sa tomu kretenovi co vymyslel GPT. Asi nejaky amik v inteli ci kde zral hamburgery a mu z toho jebalo.

BTW. Idealne (najmenej destrukcne) je asi najprv zobrat akukolvek W7 instalacku iso (ale spravne bity 32 vs 64), dat si ju na USB stick pomocou microsoft USB download toolu (najdes googlom), a nasledne si recovery oddielu priradit pismeno (da sa v sprave diskov alebo ked ne tak sa to da v diskpart prikaze, ked nevies jak tak daj vediet) a nasledne vykopirovat vsetko z toho recovery oddielu na ten instalacny USB stick, a skusit z toho nabootovat.

Děkuji za pomoc, ale celé to má jeden velký háček. Můj recovery oddíl má skoro 20GB a tak velkou flashku bohužel nemám. Neexistuje nějaký software, klidně i upiráťený profi, který by dokázal vyvolat přechod do továrního nastavení z recovery partition? (omlouvám se z navádění k warezu, ale v tuto chvíli bych byl rád za jakoukoliv alternativu) Včera jsem volal na Acer a za 660Kč by mi do 3 prac. dnů poslali recovery disky přímo na můj PC. Což je přijatelné a do budoucna to ušetří spousty nervů.

instalačka čistých w7 přece není kopie tvého recovery.
typ gpt/mbr disku jsi doteď nezkontroloval, o spuštění z nového active oddílu nemluvě.
ty chceš někomu vyčítat, že nečte tvoje eseje?

a spoustu nervů ti ušetří záloha systému, kterou prý umí w7, nebo raději programy třetích stran. ideální je mít proto rozdělený disk na systém a zvlášť na data.

Typ všech oddílů vč. záchranného je MBR a jinak mám disk rozdělený na C: se systémem a D: se zálohou dat. Ten oddíl aktivuji z BIOSu?
Vím, že Acer posílá jen instalačku W7 s jejich zbytečnými aplikacemi. Kdybych někde stáhl oficiální čistý image Win 7 a pak zadal svůj product key, tak by to bylo asi nejlepší. Jenže tak to asi nefunguje. Proč jednoduše, když to může jít složitě.