Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hdd cvaká

zdravím,
do svého ntb jsem místo DVD vložil přes rámeček ssd disk.
naklonoval jsem systém a jedu z něj vše se zdá že funguje OK.

původní HDD jsem zatím nechal v ntb taky, že to časem přehodím do rámečku a ssd že dám na původní místo disku.

po hodině práce slyším cca co 5 minut, že v ntb něco cvakne. připadá mi že to jde ze strany ssd disku. je to možné že tam něco cvaká?
nebo je to zhoda náhod a cvaká ten plotnový disk a blíží se jeho smrt.
zvuk je jako takový vteřinový svist (jako kdyby to brzdilo) končící cvaknutím.

Program HDD health u obou disku hlásí že jsou 100% v pořádku.

díky

ještě doplním. ten plotnový disk jsem měl venku taky a zase ho zpět zastrčil. nemůže být třeba zastrčný špatně? to by ale nešlo z něho číst a zapisovat, ne? čtení i zápis funguje zatím ok.

V SSD urcite nic necvaka. Tie zvuky co popisujes su najskor z HDD, skus si vo Win nastavit v ovl.panely-energia ze vypinat disky po: nikdy. Ale moze to byt aj blbym kontaktom na napajanie HDD alebo vseobecne nejakou vadou 5V napajania na doske noteboku apod.

P.S. skus to predsa pouzivat bez HDD, a uvidis ze ci su zvuky :)