Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabezpecenie zdielania v sieti

Dobry den, mam siet s 3ma pocitacmi. Potrebujem aby dva medzi sebou komunikovali v zmysle Zdielania dat. A aby ten treti nemohol pristupovat k zdielanym suborom na tych dvoch PC. Ako to mam spravit aby ten treti nezasahoval (necital,nezapisoval,nevidel) nase zdielane subory? Dakujem

Nevím jak v MacOS X, ale např. ve Windows XP bych zakázal účet Guest a přistupoval jen na základě znalosti jména a hesla nějakého běžného účtu. Rovněž je možné umožnit přístup na základě shodnosti účtů (tzn. na cílovém stroji existuje účet stejného jména a hesla jako na počítači, ze kterého se tam přistupuje). Dále je možné sdílené složky skrýt (což je jen takové pseudozabezpečení) a v neposlední řadě lze zakázat nechtěnému počítači přístup pomocí firewallu.

Ověřování uživatele v sítích Windows