Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Modrá obrazovka, výpis paměti na disk

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu.
Když něco dělám na počítači, stává se mi, že z ničeho nic naskočí mosrá obrazovka s tímto nápisem:

"Byli zjištěny potíže a systém windows byl ukončen, aby nedošlo k poškození počítače....
***STOP: 0x0000008e (0xc0000005, 0xBF805ce1, 0xB6982868, 0x00000000)
*** wink.sys - adress BF805ce1 base at BF800000, DateStamp, 45f013f6
Výpis fyzické paměti na disk...

Prosím, poraďte mám nový počítač a naprosto nechápu, čím to může být. Někdo mi říkal, že to může být i hardisk, ale to se mi nezdá,už jenom kvůli tomu, že je to nový počítač. Tím, že se toto děje, je naprosto nepoužitelný pro nějakou práci, jelikož nikdy nevíte, kdy "zkolabuje". Obávám se, že kdybych se pokusil uplatnit reklamaci, ona mosrá obrazovka by se jim neobjevila.. někdy se to totiž objevuje jednou za týden, a někdy i dvakrát do hodiny, je to individuální. Mockrát všem děkuji za odpověď, a předem, bych chtěl upozornit, že nejsem v počítačích příliš zkušený.

A jak to mám otestovat? Stáhnul jsem si ten memtest, ale když to otevřu ve winraru, tak tam mám pouze textový soubor readme. Viděl jsem kdysi, když to dělal kamarád, ten to pak nějak nahrál na disketu, ale mně do počítače diskety nejdou. Nechápu proč, hlavně že tu mám 3 otvory na nějaké paměťové karty, které stejnak nevím ani jak vypadají..

vsetky tieto adresy(0xc0000005, 0xBF805ce1, ...) ukazuju na miesta v pamati na nejake corruptovane data(najcastejsie smerniky - pointre). preto najcastejsie sa tyka o hardware problem, ja by som tipoval na vadny RAM modul, pripadne nekompatibilny RAM modul(y). ak mas moznost, skus tam dat ine pamati a zataz riadne pamat(pootvraj viac okien, napr. otvor vo worde nejake velke dokumenty). dobre dokazu pamat otestovat aj narocne hry. alebo pouzi nejaky soft na otestovanie pamati.

Tak se omlouvám,pánové, že jsem ten memtest zpochybňoval. Nechal jsem to testovat přes noc a skočilo mi tam asi 9 chyb. Takže to bude nejspíš RAM pamětí. Co ale teď? Dá se to nějak opravit, nebo bych měl počítač raději reklamovat? A když ho reklamuji, co jim mám říct? Že jsem si ty ramky sám testoval? Děkuji za odpovědi a ochotu!!

Hele dej na moji radu!!!!
otevri si box a vycisti si to tam protoze tam budes mit strasne moooc prachu ja mel ty same problemy pak sem si rekl co by vlastne mohlo ovlivnovat komp k tomu aby se restartoval a doslo mi ze neco musi brzdit chladice a oni se hodne ohrivaj a tim padem se komp automaticky vypne aby neshorel podivej se tedy do kompu uvnitr a vycisti hlavne cghladic grafiky procesoru a jesli budes moci(spis rekni nekomu kdo tomu rozumi) zdroj!!!