Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIN 10

Chci se zeptat zda jestli si dám upgrade na win 10 jesti mi v pc zůstanou uložené soubory, např. fotky, videa, dokumenty ve wordu a apod ... díky

Rozhodnutí je na tobě. Lidé si většinou koupí externí disk na zálohy až o své data z nějakého důvodu přijdou. Jestli si ho koupíš už teď nebo až po tom záleží na Tobě. Aspoň flash disk na to opravdu nejdůležitější zase tolik nestojí a člověk má trochu klidnější spaní.

Pokousis to pri kazdem zapnuti pocitace. Nemit data zalohovana je pomerne velky hazard. Co budes delat az ti jednou disk odejde (bezne se to stava) a budes mit po datech? Prijdes brecet sem na poradnu, jak je ten zivot tezkej nebo pujdes rovnou do servisu na HDD, kde si za vytazeni dat nauctujou bez mrknuti oka treba i pres 10.000 Kc, teda nekolikanasobne co by te stal ten externi disk.

Je to samozrejme tvoje vec a pokud ti soucasny typ zaloh staci, proc ne. Ze je notebook novy neznamena vubec nic, naopak, vetsina zavad se projevi do ctvrt roku od koupi. Ale neni to vylozene pravidlo, me uz odesel disk, jak druhy den, tak po roce, tak po ctyrech a pul letech.

mám na flash disku

Nó, tak to jó. Flash disk je na zálohy naprosto nevhodné médium... Lidi se dělí na dvě skupiny. Ta první o data ještě nepřišla a ta druhá zálohuje. Tvůj případ vidím na členství v první skupině.
To, že je notes nový neznamená naprosto nic.
Třeba má externí disk nějaký z tvých kamarádů a na dobu instalace těch Win 10 ho půjčí, ne?
Já jsem dělal upgrade na Win 10 a proběhlo všechno v pohodě, soubory mám, fotky taky. Kromě toho ale mám jejich zálohu na dvou externích discích. Bez té bych se do toho nepouštěl.