Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reštartovanie

Zdravím.V pc sa mi podarilo odlámať slot aj z baterkou.Asi 3 mesiace je pc bez baterky a bez problémov išiel.Teraz keď ho zapnem,tak ak stlačím F1 pre pokračovanie(potvrdenie že baterka nieje nájdená) tak sa počítač reštartuje.Bude to tou baterkou?Skúšal som výmenu RAM,Zdroja,no stále sa reštartuje.Keď je to baterkou?tak ako dám tam nový slot?Ďakujem

Neni to baterkou.
Ked odpojis hdd tak sa tiez restartuje? Ak ne, tak mas posahany windows alebo blbo nastavene SATA mode (AHCI/IDE) apod

BTW. a nepotvrdzujes tam ziadne baterka neni najdena, ono to ziadnu baterku nehlada, ani nema jak. potvrdzujes len ze sa nastavili do BIOSu defaulty

A keď spustím inštaláciu windowsu tak ma nepustí ďalej lebo napíše:Systém Windows sa nedá nainštalovať na tento disk.Hardvér tohto počítača nemusí podporovať spúšťanie tohto disku.Zabezpečte,aby bol radič disku podporovaný v systéme BIOS počítača.A skúšal som tie možnosti ako Legacy atď.ale neide to.Kde to mám teda v Biose nastaviť?

V pc sa mi podarilo odlámať slot aj z baterkou

Tak to oprav / daj poravit.

Riesit nasledok a neriesit pricinu, je trocha kontraproduktivne.

Ked ide o drziak baterky zalohovaciej CMOS (nepises), tak cena je od 0.5€ do 1.5€
Aky je problem ?

Winodws som nainštaloval.Ale PC mi neberie druhý disk,na ktorom je tá chyba.Keď je pripojený len ten samotný disk tak počítač sa reštartuje.A na tom druhom mám nainštalovaný Winows.Nerád by som prišiel o údaje na tom disku,tak sa snažím sa k ním dostať.

funkční objímku na baterku si odmítáš koupit.
není jasné co máš za typy disků a co kdysi bylo nebo je na nich, jestli už mají vytvořené oddíly z minulých instalací, který je vadný, na kterém jsou funkční windows a s kterým samostatně zapojeným se pc nerestartuje.

Nerád by som prišiel o údaje na tom disku,tak sa snažím sa k ním dostať.

přidáš do nějakého stoláku a vytáhneš z něj data. my se aspoň dozvíme, jestli je ten disk funkční.