Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Poraďte mobil dle specifikace

Mobilům nerozumím, nikdy mě nelákalo mít nějaký lepší, stačí mi Aligátor za pár set. Když se mi pokazí, pořídím si podobný. Musím ale řešit manželku, její přístroj se pokazil a Aligátora nechce :)

Takže hledám něco, co by plnilo následující požadavky:

- Wifi. Internet v mobilu si platit nebude, možná někdy později, ale to zvládá asi každý přístroj, předpokládám. Hodit se bude Wifi, aby se mohla připojit k domácí síti či někde na veřejný hotspot.
- funkční v USA. Tedy aby mobil podporoval příslušné kmitočty či co, aby ve Státech fungoval s českou (roaming) nebo americkou simkou (Verizon, AT&T či jakou). Minule jsem se nechytali ani s jedním přístrojem :)
- české prostředí
- nemělo by to být žádné pádlo velikosti iPhone 6S Plus
- cena tak do 2500, maximálně 3000 Kč
- zbytek není podstatný (tedy foťák, kamera, hry, aplikace, čtečka..)
- OS netuším

Díky za tipy

Není potřeba, jeden chlíveček pro simku bude prázdný. A ano, v USA to bude pohodlnější, nebude se muset simka měnit. Ale nic důležitého, za dualsim bych nepřiplácel.

Tady u toho modelu je jednoznačnou motivací cena. Obdobný model na jednu kartu za nižší cenu jsem nenašel.

Koupeno. A bylo to docela hektické :-)

V Tescu byl ohlášen prodej od 8:00, jel jsem tam kolem sedmé. Počítal jsem, že budu stát venku, ale prodejna otevřena od 6:00, aspoň člověk nemusí mrznout. v hlavní chodbě prodejny byl z palet udělán provizorní pult, kolem kartóny s Black Friday logem a cca 10 lidí, relativně kultivovaně se řadících do útvaru připomínající frontu a hlídajících si pořadí. Zboží nikde. Zařadil jsem se za posledního a lstivě zkoumal, "zda také všichni čekají na TV". Nikdo, všichni na ty telefony.

Před osmou už tu bylo tak 70 zájemců. Přijel prodavač s paleťákem, na něm měl pár tiskáren a kávovarů, prohlásil: "tak si to můžete rozebrat". Telefony a tablety neměl. Jen tak mimochodem prohlásil, že ty mají na informacích. Měl jsem vyloženě štěstí, že jsem stál hned vedle něj, tak jsem se okamžitě k informačnímu pultu vydal, pár nejbližších lidi taky. Tam to příslušná prodavačka/"informátorka" odkudsi ze zázemí přinesla a položila na pult, maximálně 10 lidí (možná ani to ne) si vzalo po jednom kousku a během 30 vteřin bylo po všem. Mnohem dříve, než si to uvědomila většina lidí ze spořádané fronty. A jestli nezemřeli, stojí tam šťastně dodnes a pohádky je konec.

Unboxing si provede manželka sama.

Tak zatím s doogee-x5.html velká spokojenost

Nějak si ani nedovedu představit, co by měl mobil umět víc, aby to ospravedlnilo až desetinásobnou pořizovací cenu.

Výdrž baterie se velice dobrá, po cca 4 dnech je kapacita pořád na 3/4.
Pravda, manželka moc mobil nepoužívá (prakticky jen na volání/SMS a jako budík), k čemu také, když máme doma spoustu normálních IT zařízení. Mobilní data si neplatíme, doma se může připojit k Wifi (defaultě vypnuto, není důvod). Žádné citlivé aplikace (bankovnictví) používány také nebudou.

Co mě překvapilo nejvíce, je GPS. Nainstaloval jsem tam Here mapy a po zapnutí GPS se navigace prakticky za doslova pár vteřin použitelná i v baráku. Na Asusáckém tabletu doma nemám šanci, aby se našly nějaké satelity. A i venku to trvá třeba i minutu.

Nemá někdo hlas navigátora pro Here v hantecu? ;-)

Ten tablet také má GSM modul.
Venku, když se satelity najdou, navigace normálně funguje. Akorát to chvíli trvá, než se najdou.

A-GPS nemám nikde zapnuté, protože v mobilu jsou mobilní data zakázána (přenos od pořízení 0 byte) a na tabletu také nemám SIM a navigace funguje i bez wifi.

My to ale opravdu nepotřebujeme.

Jinak, já protelefonuji na mobilu s bídou 200Kč za 10 měsíců (což je myslím minimum, co u předplacenky Vodafonu musím). Manželka možná o nějakou kačku více.

Většinou voláme akorát sobě, když se vzájemně ztratíme v super-hyper :-) nebo když si "po rozchodu" ve městě dáváme sraz někde u doktora nebo na úřadě.

Používáme hlavně VoIP, Skype, maily.

co by měl mobil umět víc, aby to ospravedlnilo až desetinásobnou pořizovací cenu

Rychlejší procesor (poznáš to na hrách), více RAM (dtto jako u kompu), lepší (jemnější) displej, lepší fotoaparát. Pečlivější zpracování, použití kovů a podobně.
Analogicky k PC, telefon co jsi koupil, je kanclstroj s celeronem a integrovanou grafikou. Na základní běžné použití bohatě postačí.

Jasně, je to o prioritách. Za sebe i manželku (je to její přístroj, já mám furt Aligátora :-)) nemáme potřebu na mobilu něco vážnějšího dělat (office), hrát, poslouchat muziku/rádio či fotit. Od toho máme stolní počítače, foťák, kameru, HiFi atd.

Za situace, že už nějakých 25 let nechodíme do práce, jsme prakticky pořád doma, by třeba hraní na mobilu byla poněkud hloupost ;-)

Hlavní účel, použitelnost mobilu v USA, byla splněna. Kvůli tomuhle si mobil pořizovala.